Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová sa zúčastní na samite prezidentov krajín V4 na Pražskom hrade, navštívi aj transplantačnú kliniku

Hlavy štátov budú diskutovať aj o aktuálnej medzinárodnej situácii.

21.11.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu zúčastní na samite hláv štátov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na Pražskom hrade. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Rokovanie prezidentiek a prezidentov Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska bude v súlade s prioritami českého predsedníctva V4, ktoré je venované projektom Medzinárodného vyšehradského fondu v regióne aj mimo neho.

Jeho témou bude tiež podpora konektivity a infraštruktúrnych projektov, ktoré sa týkajú inovácií, energetickej bezpečnosti, dopravy a digitálnej agendy. Hlavy štátov budú diskutovať aj o aktuálnej medzinárodnej situácii.

Osobitným bodom cesty prezidentky do ČR bude jej návšteva transplantačnej kliniky Fakultnej nemocnice v Motole, ktorá vykonáva transplantácie pľúc aj pre pacientov zo Slovenska. Prezidentka kliniku navštívi bezprostredne po skončení samitu a večer sa vráti späť na Slovensko,“ dodal Strižinec.

Viac k témam: Prezidentka SR, samit, V4 Visegrádska štvorka
Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa zúčastní na samite prezidentov krajín V4 na Pražskom hrade, navštívi aj transplantačnú kliniku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií