Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová vyzýva Slovákov žijúcich v zahraničí k voľbám, ich hlasy sú dôležité pre budúcnosť krajiny

O voľbu poštou môžu požiadať ešte do 9. augusta.

27.7.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala Slovákov žijúcich v zahraničí, aby sa zúčastnili na septembrových parlamentných voľbách prostredníctvom voľby poštou. O voľbu poštou môžu požiadať ešte do 9. augusta.

Viac ako 22-tisíc ľudí

„Verím, že vám naša krajina stojí za to, aby ste sa na voľbách zúčastnili. Ako občania Slovenska máte úplne legitímne právo zúčastniť sa na voľbách a vaše hlasy sú dôležité pre výsledok volieb a budúcnosť našej krajiny,“ uviedla prezidentka na sociálnej sieti.

Ministerstvo vnútra (MV) SR zasiela voličom, ktorí požiadali o voľbu poštou zo zahraničia, materiály na hlasovanie v septembrových predčasných parlamentných voľbách. Hlasovacie lístky pre voľbu poštou tiež MV SR zverejnilo na svojej webstránke. O voľbu poštou zo zahraničia dosiaľ požiadalo viac 22-tisíc ľudí.

Najneskôr do 21. augusta

„Každému človeku zapísanému do osobitného zoznamu voličov pre voľbu poštou bude doručená obálka na hlasovanie, návratná obálka a poučenie o spôsobe hlasovania, a to najneskôr do 21. augusta na adresu miesta pobytu v cudzine,“ vysvetľuje ministerstvo.

Upozornilo tiež, že v prípade elektronického podania voličovi hlasovacie lístky nezasielajú, stiahne si ich z webu https://www.minv.sk/?nr23-hl. Na to, aby boli hlasy započítané, je potrebné, aby boli hlasovacie lístky rezortu vnútra doručné najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, čiže 29. septembra, a to do 12:00.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová vyzýva Slovákov žijúcich v zahraničí k voľbám, ich hlasy sú dôležité pre budúcnosť krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií