Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Časť systému protivzdušnej obrany Mantis dorazí na Slovensko, pôvodne mal chrániť základne v Afganistane

Systém Mantis je stacionárny, plne automatizovaný zbraňový systém, ktorý je určený na nepretržitú obranu pozemných objektov pred účinkami rakiet. 

1.8.2023 (SITA.sk) –
https://cdn.sita.sk/sites/34/2023/08/system-mantis-na-slovensku.mp3

V utorok bude na Slovensko dodaná časť obranného systému Mantis. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany SR Mária Precner.

Ako spresnila, v súlade s plánom postupných dodávok bude časť systému Mantis od Spolkovej republiky Nemecko dodaná v utorok do vojenského útvaru v Nitre.

Rezort obrany informoval, že konkrétne ide o prehľadový rádiolokátor aj s náhradnými dielmi. „Slovensko oceňuje rozhodnutie Spolkovej republiky Nemecko posilniť ochranu našej východnej hranice s Ukrajinou zabezpečovanú národnými a spojeneckými kapacitami a prostriedkami,“ uviedlo MO SR.

Slovensko dostane systém bezodplatne a natrvalo, a to na základe korektných vzťahov, odborných rokovaní a cieľa NATO, ktorým je posilnenie a ochrana východnej hranice, ktorej je Slovensko súčasťou.

Systém Mantis

… je stacionárny, plne automatizovaný zbraňový systém, ktorý je určený na nepretržitú obranu pozemných objektov pred účinkami rakiet, delostreleckých systémov, mínometov a bezpilotných prostriedkov. Nemecko systém vyvinulo primárne na ochranu základní v Afganistane, v ktorej donedávna nemeckí vojaci pôsobili.

Viac k témam: Systém protivzdušnej obrany MANTIS
Zdroj: SITA.sk – Časť systému protivzdušnej obrany Mantis dorazí na Slovensko, pôvodne mal chrániť základne v Afganistane © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií