fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video)

Rusi podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vynakladá na dobytie Soledaru najväčšie úsilie.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. januára 11:09

Rusko sa sústreďuje na dobytie mesta Soledar na východnej Ukrajine a podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na to vynakladá svoje najväčšie úsilie. „Je to mimoriadne náročné, nezostali takmer žiadne nepoškodené steny,” cituje Zelenského nočný prejav spravodajský portál CNN.

Húževnatosť získala Ukrajine čas

Námestník ukrajinského ministra obrany v pondelok povedal, že ukrajinské sily odrazili ruský pokus o dobytie mesta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj skonštatoval, že „húževnatosť” jej mužov získala Ukrajine dodatočný čas. „Všetko je úplne zničené, nezostal tu takmer žiadny život. Prišli o tisíce ľudí. Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch. Takto vyzerá šialenstvo,” vyjadril sa tiež prezident.

Ukrajinský líder zároveň povedal, že sa jeho vláda snaží dostať vojenské vybavenie, ktoré Ukrajine sľúbili jej spojenci, čo najskôr na frontovú líniu.

Rusi zrejme Soledar neobkľúčia

Britské ministerstvo obrany v utorňajšej správe v súvislosti s konfliktom na Ukrajine uviedlo, že ruské sily a žoldnierska Wagnerova skupina postúpili smerom do Soledaru a pravdepodobne kontrolujú väčšinu mesta.

Prečítajte si tiež:
Lavrov: Ohrozenie našich mierových síl v Podnestersku budeme považovať za útok na Rusko

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová uviedla, že Rusi v pondelok obnovili svoje pokusy o dobytie Soledaru, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov od Bachmutu. Podľa britského ministerstva obrany je dobytie Soledaru pokusom Ruska prevziať kontrolu nad Bachmutom zo severu a narušiť ukrajinské komunikačné trasy.

Ministerstvo však poznamenalo, že je nepravdepodobné, že ruské sily „obkľúčia mesto“, pretože Ukrajinci majú stabilné obranné línie a zásobovacie trasy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Soledar, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Celá zem pri Soledare je pokrytá mŕtvolami okupantov a jazvami po úderoch, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií