fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čelíme hybridnej vojne a dezinformáciám, vyhlásil premiér Heger

Podľa Eduarda Hegera je neakceptovateľné, aby predstavitelia vládnej moci verbálne atakovali novinárov, ktorí oprávnene upozorňujú na ich pochybenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.2.2023 (SITA.sk) – Slobodné a nezávislé médiá sú jedným z pilierov demokracie a v demokratickej spoločnosti je neakceptovateľné, aby predstavitelia vládnej moci verbálne atakovali novinárov, ktorí oprávnene upozorňujú na ich pochybenia.

Konferencia Media Freedom 2023

Vyhlásil to dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorý sa v pondelok 20. februára stretol so zástupcami novinárskych organizácií. Tí sa v Bratislave zúčastnili na Medzinárodnej konferencii o slobode médií Media Freedom 2023.

„Som presvedčený, že medzi politikmi a novinármi má fungovať vzájomná korektná a konštruktívna komunikácia. Dôveru v médiá musíme pomôcť posilňovať, o to viac, že čelíme hybridnej vojne a dezinformáciám,” uviedol Heger.

Medziročný posun Slovenska

Ako ďalej v tlačovej správe informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, v súvislosti s piatym výročím vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej diskutoval predseda vlády s predstaviteľmi medzinárodných novinárskych organizácií o opatreniach, ktoré Slovensko prijíma na zaistenie slobodného a bezpečného výkonu práce novinárov.

„Ani dnes situácia nie je ideálna, vnímame však, že sme nastavili pozitívny trend. Dôkazom je aj medziročný posun Slovenska v rámci indexu slobody médií, ktorý každoročne pripravuje organizácia Reportéri bez hraníc. Oproti roku 2021 sme sa v minulom roku zlepšili o osem priečok a umiestnili sme sa na 27. mieste spomedzi 180 krajín,” uviedol Heger.

Prečítajte si tiež:
V Spišskej Novej Vsi prišla o život mladá žena, šofér ju zrazil na priechode pre chodcov (foto)

Viac k témam: Dezinformácie, Médiá, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Čelíme hybridnej vojne a dezinformáciám, vyhlásil premiér Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií