Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Černák zatiaľ na slobodu nejde, súd odročil verejné zasadnutie na neurčito (video+foto)

Súd má k dispozícii hodnotenie z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove.

2.5.2024 (SITA.sk) – Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák si na rozhodnutie súdu o žiadosti na jeho podmienečné prepustenie na slobodu musí ešte počkať.

Okresný súd Trnava na pracovisku v Piešťanoch vo štvrtok verejné zasadnutie odročil na neurčito. Súd potrebuje ešte znalecké posudky z odboru psychológie a psychiatrie, ako aj spisy zo súdov v Prešove a Banskej Bystrici.

Dostal deväť disciplinárnych odmien

Súd má k dispozícii hodnotenie z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, ktoré jeho prepustenie na slobodu odporúča. Vo väzení dostal Černák deväť disciplinárnych odmien, disciplinárny trest nemá žiadny.

Súd vypočul aj pedagógov z ústavu, ktorí s odsúdeným Černákom prichádzali do kontaktu. Samotný Černák oľutoval svoju minulosť a pôsobenie v zločineckej skupine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Mikuláš Černák počas príchodu na verejné zasadnutie (fotografie)

Černák chce začať podnikať

Súd požiadal, aby mu umožnil dožiť na slobode, kde chce viesť riadny život. V prípade prepustenia chce podnikať v cestovnom ruchu a stavebníctve. Súdu predstavil plány na výstavbu penziónu v Telgárte, peniaze mu majú poskytnúť investori.

Zabezpečené má aj bývanie spolu s priateľkou Monikou, s ktorou sa pozná už 11 rokov. Aj spoza mreží jej pomáha s podnikaním.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/sud_prijazd_eskorty_mikulas_cernak.mp4

O prepustenie požiadalo OZ

O podmienečné prepustenie Černáka žiada občianske združenie Reštart – nový život, na verejnom zasadnutí sa k nemu pripojil aj samotný Černák.

Odsúdený Mikuláš Černák je vo väzení už 26 rokov. Slovenská legislatíva umožňuje podmienečné prepustenie aj v prípade odsúdených na doživotie po 25 rokoch a splnení určených podmienok.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/mikulaa-a-ernak-na-sade.mp4

Viac k témam: Okresný súd Trnava, podmienečné prepustenie
Zdroj: SITA.sk – Černák zatiaľ na slobodu nejde, súd odročil verejné zasadnutie na neurčito (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií