fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FENOMÉN ČERNOBYĽ: pozrite si unikátne reálne zábery v porovnaní so seriálovým spracovaním

Máte tip? napíšte nám mailom

Väčšina z nás už videla alebo aspoň počula o minisérii z dielne HBO Černobyľ, päťdielnom seriáli o doposiaľ najväčšej jadrovej katastrofe v dejinách ľudstva.

Nemusíme opäť polemizovať o tom, v čom je televízne spracovanie nepresné alebo zavádzajúce. O chybách z hľadiska historických faktov sme písali len nedávno. Tak či tak ide o najlepšie hodnotený seriál v histórii HBO, ktorý si na portáli IMDB vyslúžil 9,6 bodu a na českom ČSFD sa v priebehu niekoľkých týždňov vyšplhal na prvú priečku. 

V mnohých veciach sa tvorcovia seriálu inšpirovali knihou Voices of Chernobyl, ktorú napísala bieloruská investigatívna žurnalistka a víťazka Nobelovej ceny za literatúru v roku 2015 Svetlana Alexievich.

Pred pár dňami fanúšikov zaujalo fascinujúce video, ktoré na Youtube zverejnil Thomas Flight. Porovnáva v ňom seriálové zábery so skutočnými, ktoré boli nakrútené po havárii.

Pozrite sa bližšie na fotky z videa, na ktorých môžeme badať rozdiely.

#20

#19

#18

#17

#16

#15

#14

#13

#12

#11

#10

#9

seriál černobyľ

#8

#7

#6

seriál černobyľ

#5

#4

#3

#2

seriál černobyľ

#1

Zdroj: Bored Panda

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií