fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česká hlavná hygienička sa nakazila koronavírusom. Vláde hrozí karanténa!

Jarmila Rážová sa v poslednej dobe zúčastnila stretnutí s ministrami aj premiérom Andrejom Babišom. Karanténa, preto hrozí aj hlavným štátnym činiteľom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Šéf rezortu zdravotníctva Adam Vojtěch sa v stredu nechá otestovať, informuje TV Nova. Správu, že hlavná hygienička Jarmila Rážová pozitívna na koronavírus, potvrdil to pre TV Nova hovorca pražskej hygienickej stanice Zbyněk Boublík.

,,Laboratórny výsledok dostala v ranných hodinách dnešného dňa a ihneď začala príslušné epidemiologické šetrenie, ktoré prebieha plne v súlade s príslušnými právnymi predpismi,” uviedol Boublík na webe hygieny.

Rážová skončila v domácej izolácii. Hygienická stanica momentálne vyhľadáva ľudí, s ktorým sa v posledných dňoch stretla. Je medzi nimi aj minister zdravotníctva Adam Vojtěch (za ANO) aj ďalší členovia kabinetu. Vojtěch a jeho podriadení sa v stredu nechajú otestovať.

,,Budeme posudzovať, či išlo o epidemiologicky významné kontakty, u ktorých budú prijaté nadväzujúce protiepidemické opatrenia vrátane indikácií na absolvovanie testu na Covid-19 a nariadenia karanténnych opatrení,” doplnil Boublík.

Novinár z MF Dnes Josef Kopecký už na Twitteri uviedol, že mu volala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Gabriela Štěpanyová, aby kontaktoval pražskú hygienickú stanicu. Bol totiž na akcii, kde boli predstavované eRouška. Práve tejto akcie sa totiž zúčastnila hlavná hygienička. Kopecký dodáva, že na akcií bol celý čas v šatke. O jeho karanténe sa rozhodne podľa výsledku testu Vojtecha, pretože s hygieničkou v priamom kontakte nebol.

Prečítajte si tiež:
Pribudlo takmer 900 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Najviac je z týchto okresov

V karanténe je už od utorka superministr a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Na pozitívny test hygieničky ako prvá upozornila Česká televízia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj nova ceskatelevize
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií