fbpx
Česká nemocnica zariadila izbu seniorov do retro štýlu 60. rokov. Pacientom sa vracia pamäť

Česká nemocnica zariadila izbu seniorov do retro štýlu 60. rokov. Pacientom sa vracia pamäť

Pacienti vo Vítkovickej nemocnici v Ostrave sa dočkali poriadnej zmeny. Mnohým z nich sa vracia pamäť.

Izbu veľkú približne osemkrát štyri metre zariadili do čias 60. a 70. rokov. Je zariadený dobovým gaučom, stoličkami, kreslami, knižnicou a výtlačkami starých časopisov. Izba slúži na stretávanie seniorov, oddych, prijímanie návštev či absolvovanie terapií.

Podľa nemocničnej sestry Lenky Holubovej má táto izba na seniorov veľmi dobrý vplyv. „V prostredí, ktoré poznajú zo svojej mladosti, si vybavia mnoho zdanlivo zabudnutých spomienok a precvičia si tak mozgové funkcie,“ uviedla pre idnes.cz.

Zdroj: Vítkovická nemocnice

Starším ľuďom sa vraj vracia pamäť a cítia sa spokojne. O pláne prerobiť nemocničnú izbu do retro štýlu sa zdôverila nemocnica aj na svojom facebooku. „Hneď sa nám ozývali ľudia, ktorí nám chceli venovať nábytok a zariadenie,“ vyjadrila sa sestra ďalej.

V retro izbe s pacientmi precvičujú pamäť aj rehabilitačné sestry. „Chodia tam aj dievčatá z dobrovoľníckeho združenia Adra na takzvanú kafíčkárnu. Rozprávajú sa s pacientmi, hrajú spoločenské hry alebo si vrámci pracovnej terapie vyrábajú rôzne darčekové predmety,“ priblížila situáciu sestra Holubová.

Zdroj: idnes.cz

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dialničná polícia v Česku predstavila svoje nové vozidlo. Policajti sa môžu cítiť ako dubajskí zazobanci!
Google+ Linkedin

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.