Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česká polícia v spolupráci s NAKA zadržala jedenásť ľudí pre obchod s marihuanou, šlo o rodinný biznis (video)

Na čele gangu stál 47-ročný muž. Marihuana bola určená aj na export na Slovensko.

13.11.2023 (SITA.sk) – Českí policajti zadržali jedenásť ľudí, ktorí sa podieľali na pestovaní konopí v krajine. Obchod s konopami im zarobil milióny českých korún.

„Prípad spoločného vyšetrovacieho tímu Národnej protidrogovej centrály (NPC) so slovenskou prokuratúrou a Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) viedol k zadržaniu a obvineniu desiatich Čechov a jedného cudzinca. Šesť ľudí skončilo vo väzbe,“ uviedla tlačová hovorkyňa českej NPC. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Produkciu, distribúciu a vývoz marihuany podľa kriminalistov zabezpečovali tri generácie jednej rodiny. Na čele gangu stál 47-ročný muž. Marihuana bola určená aj na export na Slovensko.

Polícia pri zásahu zhabala 61 kilogramov sušenej marihuany. Vzhľadom na to, že išlo o organizovanú trestnú činnosť a o obchod s veľkým množstvom drog, hrozí členom skupiny 8 až 12 rokov väzenia. Cudzincovi hrozí 10 až 15 rokov za mrežami, dodal portál TN.cz.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Hovorkyňa, Kriminalisti, Marihuana
Zdroj: SITA.sk – Česká polícia v spolupráci s NAKA zadržala jedenásť ľudí pre obchod s marihuanou, šlo o rodinný biznis (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií