fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Otrasný prípad z Česka! Policajti objavili jatky, na ktorých utrácali tigre, z ktorých vyrábali okrem iného bujóny

Máte tip? napíšte nám mailom

Českom otriasa skutočne nechutný prípad. Blízko Prahy mali traja obvinení muži bitúnok, na ktorom popravovali tigre a vyrábali z nich rôzne produkty, ktoré neskôr predávali na čiernom trhu.

Českí policajti a colníci našli v pondelok pri domových prehliadkach v prípade nelegálneho nakladania so zvieratami zastreleného tigra, produkty z tigrov, kože veľkých šeliem a mnoho iných ohrozených druhov. V prípade už obvinili trojicu mužov vo veku 35, 56 a 67 rokov. Jedným z obvinených by mal byť aj Ludvik Berousek starší, člen známej českej cirkusovej rodiny. K zvrátenostiam totiž malo dochádzať vo zverinci, ktorého vlastníkom je práve menovaný. Súd už poslal obvinených do väzby.

Zdroj: Facebook/Policie České republiky

Podľa kriminalistov obvinení narábali s telami mŕtvych tigrov v rozpore s právnymi predpisy. Pri domovej prehliadke bolo objavené aj telo tigra, ktorý bol zabitý v nedeľu strelnou ranou do oka a krku, aby nedošlo k poškodeniu vzácnej kože.

Zdroj: Facebook/Policie České republiky

Včera pred vzatím do väzby Berousek pred novinármi prehlásil, že nič nelegálne nespáchal a voči rozhodnutiu podal odvolanie. Organizátorom trestnej činnosti má byť údajne 56-ročný Vietnamec, ktorý vystupoval pod dvomi rôznymi identitami. Práve on mal predávať hotové tigrie produkty v pražskej tržnici Sapa, v krajinách Európskej únie i mimo nej. Polícia uňho zadržala tigrí bujón i výrobky s podozrením na slonovinu.

Prečítajte si tiež:
Svadba Pamely Anderson: Klamstvo, prenasledovanie a neplatný sobáš
Zdroj: Facebook/Policie České republiky
Zdroj: Facebook/Policie České republiky

U zadržaného 67-ročného Čecha, ktorý choval tigre a v minulosti bol odsúdený za násilnú trestnú činnosť, zadržali vyšetrovatelia 1,8 milióna českých korún v hotovosti (približne 69 650 eur), kože z tigra, leva, medveďa a množstvo dokladov potrebných k manipulácii s tigrami. Pravosť týchto papierov musia overiť.

Zdroj: Facebook/Policie České republiky

Chovateľ mal tigre dodávať 35-ročnému preparátorovi s pozastavenou činnosťou. Ten mal spracovávať telá zvierat a okrem iného variť aj vývar z ich kostí. Práve uňho bol objavený i zastrelený tiger. Voči tomuto mužovi zrejme budú vznesené i ďalšie obvinenia, nakoľko sa uňho našli i telá iných zvierat, ktoré prechovával v mrazničke. Dotyčný bol v podmienke kvôli nedovolenému ozbrojovaniu a pytliactvu.

Zdroj: Facebook/Policie České republiky
Zdroj: Facebook/Policie České republiky
Zdroj: Facebook/Policie České republiky
Zdroj: Facebook/Policie České republiky
Zdroj: Facebook/Policie České republiky

Produkty z tigrov sú považované za tradičnú čínsku medicínu a vyhľadávané sú predovšetkým ázijskou komunitou. Aziati totiž veria v mimoriadne liečivé účinky výrobkov nielen z tigrov ale i iných ohrozených druhov zvierat. Vyhľadávané sú však len niektoré časti tigrov. Okrem tigrieho mäsa sú v obľube i ich kosti, ktoré sa predávajú za 300 eur za kilogram. Gram bujónu z tejto šelmy stojí na čiernom trhu až 60 eur, miska vývaru z penisu stojí 270 eur a tigrie oči, ktoré majú bojovať s maláriou stoja 145 eur.

Prečítajte si tiež:
Nedaj si uchmatnúť peniaze Kiskom: Smer provokuje novou mobilnou hrou

Pytliactvo tigrov je v súčastnosti rozšírené natoľko, že týmto divokým šelmám hrozí v blízkej budúcnosti vyhynutie.

 

 

 

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1724953/Skandal-v-Cesku–VIDEO-Policia-nasla-tigrie-jatky–zo-seliem-robili-bujon–odporne-detaily

https://www1.pluska.sk/Spravy/Zo-zahranicia/FOTO-VNUTRI-Tigre-nedaleko-Prahy-zabijali-porcovali-predavali-Vietnamcom-polievku

Foto: https://www.facebook.com/PolicieCZ/posts/2011906558860079

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií