Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov

Domy búrky zásadne nepoškodili, krupobitie však na niektorých miestach rozbilo strechy.

22.6.2024 (SITA.sk) – Česko zasiahli v piatok večer a v sobotu v noci veľmi silné búrky, ktoré polámali stromy. Hasiči hlásili viac ako tisíc výjazdov, najviac zásahov mali v Juhomoravskom kraji. Hovorca českých hasičov Martin Kavka pre spravodajský web TN.cz povedal, že odčerpávať vodu museli aj z ciest.

Domy podľa Kavku búrky zásadne nepoškodili, krupobitie však na niektorých miestach rozbilo strechy. V Juhočeskom kraji podľa Českého hydrometeorologického ústavu padali až desaťcentimetrové krúpy.

V Juhomoravskom kraji zasahovala aj zdravotnícka záchranná služba, ktorú zavolali k požiaru domu spôsobenému bleskom v mestečku Olešnice v okrese Blansko. Udalosť sa však podľa hovorcu juhomoravských záchranárov Lukáša Dvořáčka zaobišla bez zranení.

Viac k témam: búrky v Česku, extrémne počasie v Česku, Silné búrky
Zdroj: SITA.sk – Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií