Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český chovateľ nechal stovky kačíc trpieť v hrozných podmienkach, pre týranie zvierat mu hrozí desať rokov väzenia

„Niektoré kačice sa abnormálne a sústavne točili do kruhu, ďalšie kačice ležali iba na chrbte a sto kačíc nebolo vôbec schopných pohybu,“ uviedla polícia.

4.7.2024 (SITA.sk) – Stovky kačíc podľa českej polície trpeli v hrozných podmienkach v chove na juhu Čiech. Chovateľa polícia obvinila z týrania zvierat a hrozí mu až desať rokov za mrežami.

Ako informuje web TN.cz oznámili to vo štvrtok juhočeskí policajti.

„Zvieratá choval v nevhodných podmienkach, nezabezpečil im riadnu výživu ani vodu. Nesplnil zodpovedajúce zoohygienické podmienky ani základnú veterinárnu starostlivosť. Napríklad podstielka sa skladala z trusu, zhnitej a mokrej slamy a z častí uhynutých zvierat,“ povedal o prípade hovorca policajtov Jiří Matzner.

„Niektoré kačice sa abnormálne a sústavne točili do kruhu, ďalšie kačice ležali iba na chrbte a sto kačíc nebolo vôbec schopných pohybu,“ dodala polícia. Chovateľa vyšetrujú na slobode.

Viac k témam: Týranie zvierat
Zdroj: SITA.sk – Český chovateľ nechal stovky kačíc trpieť v hrozných podmienkach, pre týranie zvierat mu hrozí desať rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií