Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český exposlanec Feri je vinný, za znásilnenie dostal tri roky väzenia

Rozsudok však nie je právoplatný a Feri sa okamžite odvolal.

2.11.2023 (SITA.sk) – Súd v Prahe vo štvrtok uznal českého exposlanca Dominika Feriho vinným z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň a odsúdil ho na tri roky odňatia slobody.

Rozsudok nie je právoplatný a Feri sa okamžite odvolal. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Feri dostal trest, ktorý pre neho požadovala štátna zástupkyňa. Okrem trestu odňatia slobody súd Ferimu nariadil zaplatiť odškodnenie poškodeným vo výške dovedna 510-tisíc korún.

Pán obžalovaný trestnú činnosť poprel. Sexuálne aktivity s poškodenými pripustil, avšak s tým, že to bolo vo všetkých prípadoch plne konsenzuálne. Vykonaným dokazovaním ale súd vzal za preukázané, že sa sexuálneho násilia dopustil voči všetkým poškodeným, poškodené mu súhlas k takýmto aktivitám nedali, naopak im boli nepríjemné a odmietali ich, čo mu dali najavo, a muselo to byť jasné aj z ich odmietavého správania,“ uviedla sudkyňa v odôvodnení rozsudku.

Žaloba sa týkala znásilnenia vtedy neplnoletého dievčaťa, znásilnenia ďalšej ženy a pokusu o sexuálny útok voči stážistke na pôde Poslaneckej snemovne. Bývalý poslanec strany TOP 09 vinu odmieta s tým, že sú to výmysly.

Viac k témam: Odškodnenie, Rozsudok, Súdy, Znásilnenie
Zdroj: SITA.sk – Český exposlanec Feri je vinný, za znásilnenie dostal tri roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií