fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cestovanie vlakom domov na sviatky nemusí byť až taká nuda a otrava! Toto všetko môžeš vo vlaku stihnúť

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianoce sa súdiac podľa obchodných reťazcov a reklám v telke blížia stále viac a tebe možno už teraz naháňa hrôzu predstava 6 hodinovej cesty vlakom na opačný koniec Slovenska, alebo dokonca aj viachodinovej z iného štátu. Aj keď cestuješ s kamošmi a v hlave máš predstavu zábavnej cesty plnej vtipov a možno aj alkoholu, zabudni na to. Po chvíli si totiž začnete možno aj liezť na nervy, nebude sa vám chcieť rozprávať, alebo vám jednoducho bude dlho. Vtedy je čas spraviť niečo užitočné!

1. Pracuj

Ak študuješ na vysokej škole, veľmi pravdepodobne popri tom aj pracuješ. Možno vykladáš tovar v supermarkete alebo strážiť deti v detskom centre. Tomu sa vo vlaku asi venovať nebudeš. Ale keď tvoja práca pozostáva vo veľkej miere z práce na počítači, tak hor sa do toho! Píš, odpisuj, vybavuj maily, dopĺňaj tabuľky, rob grafy. Vo vlaku sa mnohým pracuje najlepšie!

2. Čítaj knihy

Čítanie je obohacujúce! Slová zásoba, vyjadrovanie, vedomosti. To všetko ti môže dať každá jedna prečítaná kniha. Aj 5 odtieňov sivej. Ak cestuješ 6 hodín a budeš sústredene čítať počas celej cesty, možno sa ti nejakú tú knihu podarí prečítať aj celú.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton: Princ William jej bol neverný. Ako s tým bojuje?

3. Uč sa

No jo, nie práve najpríjemnejšie, ale keď vieš, že ťa po sviatkoch čaká tak tristo skúšok, ktoré horko ťažko zvládneš, tak sa uč. Čítaj si poznámky, nasávaj terminológiu, aj keď si toho možno nebudeš veľa pamätať, uvidíš, že pri opakovaní sa ti to všetko vybaví.

4. Pozeraj filmy a seriály

To robíme vo vlakoch asi všetci najradšej. A potom vyzeráme smiešne, keď sa smejeme na plné hrdlo a nikto nechápe prečo. Pozor na starších spolucestujúcich, nie vždy to pochopia.

5. Jedz

Áno, do vlaku si vždy nakupujeme obrovské zásoby jedla, ktoré reálne nepotrebujeme. Ale vlak v nás všetkých nejakých zvláštnym spôsobom vyvoláva potrebu jesť a jesť a jesť. Príjemný spôsob ako stráviť čas vo vlaku, nie?

6. Hraj hry

Ak cestuješ s kamošmi, zahrajte si nejakú hru. Nemyslím tým fľašu alebo aktivity, ktoré sú náročné na priestor a podmienky. Ale napríklad karty.

7.  Nakupuj

Väčšina z nás miluje nakupovanie cez internet. A vo vlaku máme dostatok času na to, aby sme si všetky veci dôkladne prezreli a vybrali. Možno stihneš nakúpiť aj nejaké posledné darčeky.

Prečítajte si tiež:
Shelley pletie vrkôčiky, o ktorých sníva (nielen) každá malá slečna. Jej šikovnosť obdivuje celý svet

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií