fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cestovať po Európe úplne zadarmo? Aj vám sa to môže podariť! Požiadajte o špeciálny cestovný preukaz

Európska komisia včera (pondelok 10. júna) upozornila, že oddnes do 26. júna môže prvých 15 000 mladých občanov Európskej únie vo veku 18 rokov požiadať o špeciálny cestovný poukaz. Vďaka nemu budú môcť od júla 2018 do konca októbra 2018 zadarmo objavovať vlastný kontinent.

Eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics konštatoval, že DiscoverEU ponúka mladým ľuďom vynikajúcu príležitosť na objavovanie Európy.

Všetci žiadatelia musia splniť tieto podmienky:

  • mať dovŕšený vek 18 rokov (ani 17, ani 19) k 1. júlu 2018,
  • byť občanmi niektorej z členských krajín EÚ a
  • byť pripravení vydať sa na cesty v priebehu leta.

Od iniciatívy s názvom DiscoverEU sa očakáva, že jej účastníkom umožní lepšie pochopiť rozmanitosť Európy. Ďalej napríklad tešiť sa z jej kultúrneho bohatstva, nadviazať nové priateľstvá a získať pocit európskej identity.

No čo, ste pripravení precestovať Európu? Zdroj: pexels.com

Eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics konštatoval, že DiscoverEU ponúka mladým ľuďom vynikajúcu príležitosť na objavovanie Európy. “To nemôže nahradiť nijaká kniha či dokument. Som presvedčený, že táto skúsenosť povedie k pozitívnym zmenám – tak pre mladých účastníkov, ako aj pre komunity, ktoré navštívia,” uviedol.

Navracsics spresnil, že EK ponúka od utorka príležitosť zažiť 15.000 “nezabudnuteľných európskych príbehov.” Neskôr v tomto roku a v ďalších rokoch by ich mohlo byť ešte viac.

Mladí ľudia v rámci novej iniciatívy EÚ môžu cestovať ako jednotlivci alebo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií