Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika, cvičenie Alertex 2023 bolo plánované

Ozbrojené sily žiadajú spoluobčanov, aby neprispievali k šíreniu dezinformácií.

29.5.2023 (SITA.sk) – V nasledujúcich dňoch, najmä na východnom Slovensku, bude možné vidieť rozsiahle presuny vojenskej techniky a materiálu. Ako ďalej informoval hovorca Ozbrojených síl SR (OS SR) Štefan Zemanovič, presuny sú súčasťou previerkového cvičenia Alertex 2023.

„V tejto súvislosti vyzývame, aby občania v prípade kontaktu s presúvajúcimi sa kolónami vozidiel Ozbrojených síl SR dodržiavali pravidlá cestnej premávky a pokyny sprevádzajúcich vozidiel. Filmovaním a fotografovaním vojenských vozidiel ohrozujú v prvom rade samých seba a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ zdôraznil Zemanovič.

Armáda v tejto súvislosti pripomína, že cvičenie Alertex, ako aj všetky aktivity s ním súvisiace, sú dlhodobo plánované. Ich cieľom je preveriť pripravenosť OS SR reagovať na krízové situácie a rôzne formy ohrozenia, ktorým by Slovenská republiky mohla čeliť.

„Žiadame preto spoluobčanov, aby neprispievali k šíreniu dezinformácií týkajúcich sa ozbrojených síl, ktoré sú tu 24 hodín, sedem dní v týždni v prospech obrany a bezpečnosti SR a všetkých jej občanov,“ dodal hovorca.

Viac k témam: Cvičenie Alertex 2023
Zdroj: SITA.sk – Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika, cvičenie Alertex 2023 bolo plánované © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií