fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chaos a cirkus je na pôde parlamentu, ktorý sa stal arénou predvolebného zápasu. Vláda sa správa zodpovedne, vraví Heger

Poverený premiér Eduard Heger vyzval poslancov a lídrov strán, aby predvolebnú kampaň robili z peňazí strany a nie štátnej peňaženky.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) dôrazne odmieta obvinenia opozície, že za súčasný chaos na politickej scéne môže vláda.

„Chaos a cirkus je na pôde parlamentu. Vláda funguje a správa sa zodpovedne a podľa dohody sa koordinujeme aj s pani prezidentkou,” vyhlásil Heger.

Vlna politického populizmu

Podľa jeho slov sa parlament v posledných týždňoch stal arénou predvolebného zápasu.

„Zažívame narastajúci počet poslaneckých návrhov, ktoré sa vezú na vlne politického populizmu a hazardujú s verejnými financiami. Chcem pripomenúť poslancom a politickým lídrom, že v decembri parlament schválil rozpočet ústavnou väčšinou. Každý výdavok nad jeho rámec musí byť opodstatnený, dôkladne premyslený a krytý príjmami,” poznamenal Heger.

Vláda poslancov nemôže obmedzovať

Upozornil aj na fakt, že vláda z ústavy nemá právo obmedziť poslancov, aby predkladali návrhy zákonov.

„Preto opätovne vyzývam poslancov a politických lídrov jednotlivých parlamentných strán, aby sa správali zodpovedne a predvolebnú kampaň robili z peňazí strany a nie štátnej peňaženky,” dodal Heger.

Viac k témam: Hegerova vláda, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Chaos a cirkus je na pôde parlamentu, ktorý sa stal arénou predvolebného zápasu. Vláda sa správa zodpovedne, vraví Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Žena po zrážke s vlakom zahynula, rušňovodič ju spozoroval pri stanici Vinohrady (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií