fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chaos Matoviča vo vláde bol Hegerovi bližší, podľa Kolíkovej sa „prekalkuloval“

K aktuálnej politickej kríze sa vyjadrili aj ďalší politici a strany. 

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. mája, 13:40

Vláda, ktorá padla a nedokáže zodpovedne vládnuť ani do predčasných volieb, musí odísť. Skonštatovala to v reakcii na nedeľné vyhlásenie povereného predsedu vlády Eduarda Hegera poslankyňa SaS a exministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Ohrozený plán obnovy

„Je smutné, že je ohrozený plán obnovy, ale ten bol ohrozený už v septembri, keď premiér a bývalé koaličné strany nechali nezodpovedne odísť SaS z vlády. Chaos Matoviča vo vláde, na ministerstve financií im bol bližší,” skonštatovala Kolíková. Vládna koalícia podľa nej „prekalkulovala” politické výhody z menšinovej vlády.

„Teraz to má v rukách pani prezidentka. A do volieb je ešte ako tak čas zvrátiť trend v spoločnosti, zvrátiť ho v prospech demokracie,” doplnila poslankyňa.

Až keď už nebolo úniku

Podľa predsedu Republikovej rady strany Aliancia Lászlóa Sólymosa sa Eduard Heger svojej funkcie nakoniec vzdal, keď už nebolo úniku.

„K tomuto kroku mal pristúpiť už 15. decembra 2022. Slovensko by nestratilo päť cenných mesiacov,” dodal.

Konať musí prezidentka

Podľa mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sa Slovensko musí zastabilizovať.

Prečítajte si tiež:
TAURIS búra predsudky, získal ocenenie za priateľstvo

„Parlament nedokáže rozumne pracovať v prospech ľudí, vláda je bez štyroch ministrov. Kto iný by mal v tomto chaose a kríze konať, ak nie prezidentka, ktorá dala tejto vláde poverenie?“ uviedol predseda KDH Milan Majerský v stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kresťanskodemokratické hnutie verí, že prezidentka Zuzana Čaputová sa zachová nadstranícky a úradnícka vláda bude naozaj úradnícka, teda schopná prijímať odborné rozhodnutia bez snahy zaťahovať ľudí do ideologických či zbytočných politických zápasov.

PS sa poďakovalo za to dobré

Slovensko čakajú náročné mesiace a Progresívne Slovensko (PS) sa v nich bude správať konštruktívne a podporí všetky kroky, ktoré pomôžu znížiť mieru chaosu.

Uvádza sa to v stanovisku predsedu hnutia Michala Šimečku k rozhodnutiu Eduarda Hegera, ktorý požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť vládu SR.

“Čo bolo na fungovaní tejto vlády zlé, ubližujúce a chaotické, všetci vieme. Nemá zmysel to teraz opakovať. V PS sa jej preto chceme už len poďakovať za to, čo bolo dobré – minimálne za držanie jasnej zahraničnopolitickej orientácie Slovenska,“ vyjadril sa Šimečka.

Prečítajte si tiež:
Plánujete pobyt v kúpeľoch? Využite zľavu od Union ZP

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Plán obnovy a odolnosti, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Chaos Matoviča vo vláde bol Hegerovi bližší, podľa Kolíkovej sa „prekalkuloval“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií