fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chce zrušiť špeciálnu prokuratúru a špecializovaný súd alebo nie? Šeliga vyzýva Pellegriniho, aby sa konečne „vyfarbil“

Podľa Juraja Šeligu sa Hlas-SD stále nevie jasne vyjadriť, jeden hovorí, že špeciálneho prokurátora treba pripraviť o funkciu, ďalší zrazu potrebuje širokú diskusiu a tretí radšej mlčí.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a jej predsedu Petra Pellegriniho, aby sa „vyfarbili” a svojim hlasovaním ukázali, či chcú chrániť Špecializovaný trestný súd (ŠTS) a Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Budú podporovať Fica ?

Ako ďalej uviedol v tlačovej správe, buď zahlasujú za jeho pozmeňujúci návrh na ústavnú ochranu spomínaných inštitúcií „alebo budú podporovať Roberta Fica (Smer-SD) a spol., ktorí pracujú na ich systematickej likvidácii“.

Poslanec dodal, že Fico a ďalší urobia všetko preto, aby tieto inštitúcie zrušili. „Ústavná úprava by im to výrazne sťažila a ochránila by tak orgány určené na odhaľovanie a súdenie tej najťažšej korupcie,” tvrdí Šeliga.

Stále sa nevedia vyjadriť

Poslanec ďalej uviedol, že Pellegrini rád o sebe hovorí, že je iný ako Smer – sociálna demokracia. „Stále sa nevedia jasne vyjadriť. Jeden hovorí, že špeciálneho prokurátora treba pripraviť o funkciu, ďalší zrazu potrebuje širokú diskusiu a tretí radšej mlčí. Pritom je to jednoduché – chcem zrušiť ÚŠP a ŠTS alebo nie?,” tvrdí Šeliga.

Prečítajte si tiež:
Odsúdený exsiskár Beňa požiadal o obnovu konania, dôvodom majú byť nižšie tresty pre jeho spolupáchateľov

Viac k témam: Korupcia, Politická kríza, Súdy, Ústavná zmena, zrušenie súdu
Zdroj: Webnoviny.sk – Chce zrušiť špeciálnu prokuratúru a špecializovaný súd alebo nie? Šeliga vyzýva Pellegriniho, aby sa konečne „vyfarbil“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií