fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš byť úspešný, no nevieš ako na to? Úspech v 8 krokoch

Máte tip? napíšte nám mailom

Kráčaj aj ty svojou cestou k úspechu

Ako dosiahnuť niečo, čo ťa naozaj bude napĺňať a baviť? Dáme ti 8 rád, ktoré by ti mohli pomôcť na tvojej ceste za úspechom 🙂 Veľa šťastia!

Plánovanie

Pokiaľ chceš zožať úspech, musíš si určiť ciele. Stanov si cieľ a prispôsob mu okolnosti, za akých ho chceš dosiahnuť. Zapíš si, čo musíš obetovať, prispôsobiť, spraviť a zmeniť. Nakoniec zistíš, že si si vytvoril plán k tomu, ako svoj cieľ dosiahnuť.

Daj stop výhovorkám

Keď sa chce, všetko sa dá! Výhovorky sú slová, ktorými klameme sami seba. Čo dosiahneš tým, že si vsugeruješ, že si všetko stihol, spravil perfektne a s efektom, keď nič z toho nebude pravda? Ľudská psychika a myseľ sa formuje a cvičí práve vtedy, keď robíme to, čo musíme aj to, čo chceme. Všetko je to len sebakontrola a pevná vôľa. Ak ju máš, gratulujem. Je to krok k úspechu.

Kedy prestať s učením? Nikdy!

Nikto učený z neba nespadol, a tak sa úspešní ľudia, ktorí stále niečo vymýšľajú a skúšajú, učia neustále. Nové projekty, nápady či pocit nevedomosti ich núti vyhľadávať informácie, pátrať, učiť sa, získavať informácie. Nie si študijný typ a nebaví ťa vzdelávanie ako také? Učenie neznamená len sedieť pri knihách s perom v ruke…  Učiť sa dá z praxe, časopisov, kníh aj televízie.

Zdravé sebavedomie nezaškodí

Pokiaľ chcete niečo dosiahnuť, musíte si veriť. Musíte sami seba presvedčiť, že hoci to bude ťažká a náročná cesta, na jej konci na vás čaká odmena v podobe úspechu a spokojnosti. Musíte sa presvedčiť, že to robíte pre svoje dobro a pre svoju budúcnosť. Nie je však ani zďaleka dobré, ak sa preceníte. Vaše sebapovzbudzovanie musí byť  založené na realite a schopnostiach, ktoré máte. Je naozaj zbytočné stanoviť si nemožné ciele, o ktorých viete, že ich nikdy nemôžete splniť.

Prečítajte si tiež:
Ako myslia bohatí a ako chudobní?

2016

 

Oddych 

Kto chce niečo dosiahnuť, musí mať energiu na rozmýšľanie. Samozrejme, pracovití úspešní ľudia občas sami hovoria, že na oddych nemajú čas. Potom sa však často cítia unavení, nevyspatí, prepracovaní a na pokraji síl. Dôležité pravidlo znie – oddych treba zapísať do rozvrhu ako povinnosť! Každý má povinnosť pracovať, ale rovnako aj povinnosť oddýchnuť si. Predídete tak vyhoreniu a naberiete nové sily. Niekedy je tiež fajn, keď sa pri ťažkom rozhodnutí alebo väčšom projekte vyspíte a konečné rozhodnutie spravíte až na druhý deň. Niekedy je lepšie s verdiktom počkať, ako urobiť rýchle rozhodnutie a prepásť životnú šancu…

Budíček pred východom slnka? 

Čím skôr vstaneš, tým viac času na osobný rozvoj máš. Práca sa nespraví sama a hoci sa ti ráno pravdepodobne nebude chcieť vstávať, neskôr tento nový zvyk oceníš. Svieži človek má hlavu pripravenú na nové rozhodnutia a kreatívne nápady. Čím skôr vstaneš, tým viac dosiahneš a stihneš. Keď prespíš polku dňa, tak sa nečuduj, že niečo nestíhaš…

Filter medzi mysľou a ústami 

Tento vzácny typ filtra pravdepodobne nekúpiš v nijakom obchode s domácimi potrebami ani vecami pre domácich majstrov. Buď sa s ním narodíš alebo si ho vybuduješ pomocou svojej vlastnej vôle. Je dôležité, aby si si dával pozor na to, na čo myslíš a čo hovoríš. Tvoje prejavy totiž ovplyvňujú ľudí, s ktorými pracuješ a tiež majú dopad na to, ako ťa budú vnímať kolegovia, spolupracovníci alebo tvoje okolie. Niekedy je menej viac.. a keď máš chuť povedať niečo, čo by si si mal nechať pre seba, radšej si zahryzni do jazyka s myšlienkou, že robíš dobre sám sebe, ako povedať na rovinu, čo si myslíš a potom za to trpieť.

Prečítajte si tiež:
Cena ropy klesla pod nulu. Stalo sa to prvýkrát v histórii.

Čítaj

Knihy, časopisy, noviny… Toto všetko rozvíja záujem o to, čo sa vo svete deje, núti nás to hľadať príčiny a zamýšľať sa nad detailami a jednotlivými informáciami. Samozrejme – sú knihy, pri ktorých si človek oddýchne, ale aj také, ktoré mu priblížia minulosť, v ktorej môže nájsť odpovede na svoje otázky. Čítanie rozvíja slovnú zásobu, verbálne a písomné zručnosti človeka a tým pomáha k tomu, aby čo najlepšie zapôsobil na verejnosť a okolie.

BONUS

Všimli ste si, že väčšina svetových úspešných podnikateľov alebo magnátov nemala jednoduchú minulosť? Či už to boli rodinné, zdravotné alebo psychické problémy, práve to ich dostalo tam, kde sú dnes. Do cieľa, ktorý má pásku s nápisom ÚSPECH. Ich cieľom bolo prekonať sám seba a svoje myšlienky. Dokázať ostatným, že tam, kam sa dostali, sa dostali svojpomocne a že to naozaj dokázali. Občas je hnacím motorom práve posmech okolia alebo osobné problémy človeka. Myšlienky, ktoré človeka ženú vpred, sú rôzne. Väčšinou sú však veľmi motivačné.

úspech

Zdroj: investicne.sk  Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií