fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš vedieť, kedy zomrieš? Vypočítaj to jednoducho pomocou tejto kalkulačky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zisti čas svojej smrti pomocou tejto kalkulačky.

Vedci z Univerzity v Pensylvánii vynašli kalkulačku, pomocou ktorej môžeš vypočítať to, akého veku sa dožiješ. Tvrdia, že presnosť tohto výpočtu je pravdivá na 75%. Ak ju chceš vyskúšať, stačí odpovedať na 14 otázok. Musíš si však na ňu kliknúť TU.

Najprv odpovieš na základné osobné otázky, konkrétne na pohlavie (muž (male)/žena (female)) a rasu (biela (white), black (čierna), hispánska (hispanic) a ázijská (asian))

snimka

Ďalej nasledujú informácie o veku (age), hmotnosti (weight) a výške (height)

4545

Po zmene metrického systému:

4545455

V časti s názvom Life Events najprv zodpovedáš otázku ohľadom vzdelania (education): menej ako 12 rokov (less than 12 years), stredoškolské vzdelanie s maturitou (high school graduate), vysoká škola (some collage) a základná škola (college graduate).

Nasleduje otázka rodinného vzťahu (marital status), kde máš na výber možnosti: vydatá/ý (married), vdova/vdovec (widowed), rozvedená/ý (divorced), slobodná/ý (never married) a oddelená domácnosť (separated).

Ďalšia otázka (are you retired?) zisťuje, či pracuješ (currently working) alebo si na dôchodku (retired). Následne zadáš svoj ročný príjem. Ten však treba prerátať na americké doláre.

Prečítajte si tiež:
Ktorých 11 otázok by si sa nikdy nemal pýtať gaya? Youtuber Filip v tom má jasno!

741741

Ďalšia časť (fitness) je zameraná na zdravie. V prvej otázke odpovedať, koľkokrát do týždňa cvičíš. V druhej, aké je tvoje zdravie: slabé (poor), obstojné (fair), dobré (good), veľmi dobré (very good) a excelentné (excellent). Tretia otázka zisťuje, či máš cukrovku (yes) alebo nie (no).

666666

Posledná časť sa zaoberá životným štýlom (lifestyle). Prvá otázka je zameraná na to, ako často konzumuješ alkohol za týždeň: nula (zero), menej ako 2 (fewer than 2), 2-7, 8 a viac. A druhá zisťuje, či fajčíš: nikdy som nefajčil/a (never smoked), skoncoval/a som s fajčením (quit), som fajčiar/ka (still smoke).

666666666666

Potom už len klikneš na stránke na túto ikonku, zadáš meno a e-mail a vyhodnotenie ti príde spolu s radami, ako svoj život predlžiť.

jkjkjkkjkj

 

Zdroj: myabaris.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií