fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš vedieť, ako vyzerá pondelkové ráno úspešných ľudí? Takto!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pondelok je dosť kritický deň a najmä ráno, ale je to štart do nového týždňa a treba ho zvládnuť čo najlepšie. Ako ho zvládajú úspešní ľudia? Uvedomujú si, že musia dodržiavať isté vecí, ktoré im pomáhajú byť úspešnými. O aké veci ide?

1. Vstávajú skoro

Úspešní ľudia chodia v nedeľu spať v rozumný čas, aby si dopriali dostatočne výdatný spánok a v pondelok vstali skoro.

2. Cvičia

Rozcvička prekrví krvný obeh a tým pomáha byť produktívnym a v strehu. Do tela sa dostanú endorfíny, ktoré zlepšujú náladu.

3. Dajú si zdravé raňajky

I keď je pondelkové ráno náročné, nezabúdajú na zdravé a výdatné raňajky, pretože do obeda je ďaleko a škvrkanie v žalúdku počas pracovného stretnutia nie je nič príjemné.

4. Nemeškajú

Pracovná dochádzka je najhoršia v pondelok, ale úspešní nemeškajú ani v pondelok! Myslia na to, že keď prídu skôr, majú dostatok času na prácu a ak by nastali nejaké komplikácie, majú čas ich riešiť.

5. Kontrolujú svoj kalendár nielen na daný deň, ale i na zbytok týždňa

Úspešní ľudia si už v piatok pozrú svoj kalendár, aby ich v pondelok niečo neprekvapilo a boli pripravení na stretnutia a rokovania.

6. Upracú si pracovný stôl a prostredie

Väčšinou to úspešní robia už v piatok po skončení práce, ak to však nestihli, spravia tak hneď v pondelok ráno, aby tak predišli dezorganizácii. Zorganizujú a uložia si svoje pracovné podklady podľa dôležitosti a termínu odovzdania, aby boli po ruke v čase, kedy ich budú potrebovať.

Prečítajte si tiež:
Správa sa takto aj váš zlatý retríver?

Pokračovanie na ďalšej strane

7. Majú v zálohe čas na riešenie problémov

Úspešní jednotlivci očakávajú, že veci nejdú vždy podľa plánov, a preto si vytvoria časovú rezervu, aby ich prípadný problém nevyviedol z rovnováhy.

8. Zaujímajú sa o svojich kolegov a zamestnancov

Pozdraviť svojich zamestnancov či kolegov by malo byť samozrejmosťou, no v pondelky úspešní lídri svojich spolupracovníkov nielen pozdravia, ale strávia s nimi nejaký čas. To posilni pracovné vzťahy i morálku.

9. Aktualizujú svoj zoznam úloh a cieľov

Ľudia by si mali na týždeň vytvoriť zoznam piatich až ôsmych úloh a cieľov, ktoré chcú splniť. Úspešní si však vytýčia úlohy a ciele na jednotlivé dni. Ak vedia, že niektoré nie je možné v daný deň splniť alebo sa objaví nový cieľ, ihneď svoj zoznam aktualizujú.

10. Vizualizujú si úspechy, ktoré chcú počas týždňa dosiahnuť

Predstavovanie si úspechov má pozitívny a motivujúci vplyv, čo pomáha pri ich dosahovaní.

11. Skontrolujú prioritne urgentné e-maily

V e-mailovej schránke sa môže nahromadiť množstvo správ, úspešní sa predovšetkým prvotne zameriavajú na tie urgentné a dbajú na to, aby ich vyriešili.

12. Riešia najprv dôležité a náročné úlohy

Menej náročné úlohy možno plniť aj v popoludňajších hodinách, ráno má však človek najviac energie a úspešní to dobre vedia, preto sa zameriavajú na náročnejšie úlohy a projekty.

Prečítajte si tiež:
Manžel oznámil manželke, že je tehotná! Potom prišiel šok!

Pokračovanie na ďalšej strane

13. Snažia sa usmievať

I keď sa úsmev zdá ako posledná vec, na ktorú ľudia v pondelok ráno myslia, netreba naň zabúdať. Keď sa človek usmieva, pomáha mu to prekonávať rôzne situácie. Úsmev je navyše nákazlivý a ak sa na pracovisku usmievajú i kolegovia, má to len a len pozitívne vplyvy na prácu.

14. Na e-maily odpovedajú ľudsky

Úspešní sa dokážu vžiť do príjemcu, a preto sa snažia na e-maily odpovedať priateľsky a ľudsky. V pondelok často začínajú konverzáciu slovami ako „Zdravím, dúfam, že ste prežili skvelý víkend.“

15. Dokážu povedať NIE

V pondelok ráno zvykne byť v práci veľa rozptýlenia – ľudia, pošta a mnoho ďalšieho. Úspešní ľudia však vedia povedať diplomaticky nie a zdvorilo odmietnuť ponuku či človeka.

16. Zostávajú sústredení

Úspešní ľudia sa sústredia na svoje úlohy a povinnosti a nerozmýšľajú nad tým, čo sa stalo cez víkend.

17. Uvedomujú si, že čoskoro je utorok

Je možné, že pondelok bude dosť stresujúci a nastane chaos, úspešní ľudia sa však nenechajú rozhodiť a myslia na to, že čoskoro je utorok a s ním nové príležitosti či riešenia.

Zdroj: thisisinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií