fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete, aby vaša pleť vyzerala ráno sviežo? Robte toto a uvidíte, že vaša pleť bude vyzerať nádherne

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sme mladé, neuvedomujeme si, že akonáhle zanedbáme starostlivosť o pleť v mladosti, v zrelšom veku sa môžu objaviť komplikácie, o ktorých sa nám v mladosti ani len snívať nebude. S pribúdajúcimi rokmi stráca naša pleť pružnosť. Pribúdajú vrásky a my len spomíname na tie časy, kedy bola naša pleť bezchybná a sem-tam sa na čas objavilo akné. Čo by ste mali robiť preto, aby vaša pleť bola zdravá a vyzerala nádherne aj s pribúdajúcimi rokmi?

Nestresujte sa

Možno vám to príde zvláštne, ale aj stres pôsobí na vašu pleť. Ak budete žiť neustále v strese, očakávať, že vaša pleť bude zdravá a svieža nemôžete. Práve naopak, budete pôsobiť zničene, strhane. Nestresujte sa, pretože vašej kráse to nepridáva. Nezáleží na to, že si vyberiete zo šatníka to najlepšie dámske tričko, ktoré máte. Každý, s kým budete v kontakte, si všimne vašu nedokonalú pleť.

Používajte kvalitnú kozmetiku

V mladosti si nemôžeme dovoliť investovať do drahšej kozmetiky. Poväčšine práve tie drahšie kozmetické výrobky sú kvalitnejšie. Nie vždy to tak ale platí. Napríklad pomerne lacná kozmetika Saloos pochádzajúca z Česka je kvalitná a pomohla mnohým ženám oživiť pleť a odstrániť problémy s akné.

Prečítajte si tiež:
Nechtík lekársky je zázračná bylinka: Vyrobte si z neho liečivý olej či masť na popáleniny

Pleť pravidelne odličujte a následne hydratujte

A ten najdôležitejší bod na záver. Ak svoju pleť nebudete pravidelne hydratovať, neočakávajte, že bude aj po rokoch pružná. Odborníci tvrdia, že ak v mladosti zanedbáme hydratáciu pokožky, len ťažko to v stredných rokoch dobehneme. Vždy večer, keď si tvár odlíčite, naneste si hrubú vrstvu krému a nechajte pôsobiť. Sem tam si dávajte na tvár kvalitný peeling. Nie však každý deň. Stačí jeden-dvakrát za týždeň. Okrem toho „hydratujte“ pokožku aj zvnútra. Denne vypite 3-4 litre tekutín, najlepšie čistej vody.

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií