Chcete v práci pôsobiť profesionálne? Vyvarujte sa týmto zlozvykom

Chcete v práci pôsobiť profesionálne? Vyvarujte sa týmto zlozvykom

reklama

Niektorým (zlo)zvykom je dobré sa v práci vyhnúť…

Ak chcete v práci zapôsobiť na šéfa alebo kolegov, nemusíte robiť iba veľké veci, ktorými ich ohúrite. Veľa o vás napovie aj gestikulácia či reč tela. Preto by ste sa mali radšej vyhnúť niektorým (zlo)zvykom, ktoré si možno ani neuvedomujete, no robíte ich. Čomu sa teda vyvarovať?

Pozícia figového listu

Zdroj: BrightSide

Túto pozíciu si môžeme častejšie všimnúť u mužov najmä v momente čakania, či rozhovoru. Prekrývať si však rozkrok rukami je absolútne nevhodné a omnoho lepšie pôsobí, ak držíme ruku voľne pozdĺž tela a pri dialógu nimi mierne gestikulujeme.

reklama

Prekrúcanie očami

Zdroj: BrightSide

Každý z nás občas prekrúca očami, treba však vedieť rozlíšiť, kedy je to ešte prijateľné a kedy už nie. Používať toto gesto v práci ale určite vhodné nie je.

Ruky za chrbtom

Zdroj: BrightSide

Experti skúmajúci reč tela tvrdia, že ak si schovávame ruky za chrbtom, pôsobíme dojmom, že niečo ukrývame či tajíme. To je dôvodom, že na iných môžeme v takejto pozícii nie príliš dôveryhodne.

Hrbenie sa

Zdroj: BrightSide

Viaceré výskumy preukázali, že keď sa človek vystrie, nielenže sa cíti viac sebavedomo, ale i tak pôsobí. Nielen hrbenie sa je nevhodné, ale taktiež až opieranie sa o stôl, stenu či stoličku.

Časté pozeranie na hodinky

Zdroj: BrightSide

Prílišné kontrolovanie času na vašich hodinkách či smartfóne taktiež pôsobí nevhodne. Vyzerá to totiž tak, že konverzácia vám je nepríjemná alebo vás nudí.

Nevhodné nasmerovanie tela

Zdroj: BrightSide

Počas konverzácie nevhodne vyzerá aj to, keď máme telo mierne otočené od človeka, s ktorým sa rozprávame. Pôsobí to totiž dojmom, že o daný rozhovor vôbec nemáme záujem.

 

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Žena neznášala svoju prácu, a tak sa rozhodla dať výpoveď. List, ktorý napísala šéfovi, už zdieľali tisíce ľudí!
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.