fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete začať tvoriť hudbu? 5 tipov, ktoré nakopnú vašu kreativitu

Máte tip? napíšte nám mailom

Ste hudobník, no už vás nebaví hrať len prevzaté songy? Nie ste hudobník, ale už máte dosť nečinného počúvania úspešných tvorcov a snívate o vytvorení niečoho vlastného? Tu je 5 tipov, ktoré vám poradia, ako tvoriť hudbu, na akú budete hrdí.

#1 Počúvať, počúvať a počúvať

Na svete sú milióny rôznych interpretov. Objavujte stále nových a nechajte sa inšpirovať. Nepočúvajte len jeden žáner, majte prehľad vo väčšom množstve hudobných kategórií. Čím viac rôznorodej hudby počúvate, tým väčšia je vaša predstava o tom, čo všetko je v hudbe možné.

#2 Navštevujte koncerty

Žiadna audio nahrávka vám neposkytne taký hudobný zážitok, ako živý koncert. Navštevujte koncerty úspešných, ale aj začínajúcich kapiel a nasávajte atmosféru. Tú potom môžete prenášať do svojej hudby.  Na takýchto akciách môžete tiež všeličo “odpozerať” a spoznať nových inšpiratívnych ľudí.

ako tvoriť hudbu
Zdroj: pexels.com

#3 Pracujte na sebe

Či už hráte na hudobný nástroj, spievate alebo tvoríte elektronickú hudbu, zdokonaľujte sa. Čím lepší budete vo svojom hudobnom remesle, tým viac možností sa vám v tvorbe naskytne. Pokiaľ na klavíri ledva zahráte Kohútika jarabého, sonátu ako od Mozarta asi nezložíte. Žijeme v dobe YouTube tutoriálov a zdokonaľovať sa v tom, čo nás baví, nikdy nebolo ľahšie.

Prečítajte si tiež:
Hudobník Peter Kravárik, tiež známy ako Homes: Vzťah s gitarou je ako so ženou – musí dýchať a byť flexibilný

#4 Zmeňte prostredie

Pokiaľ budete len sedieť doma, nápady zrejme neprídu. Na to, aby vás “osvietilo”, musíte pochytiť inšpiráciu. Vybehnite na prechádzku do prírody, vydajte sa na výlet po Slovensku či na cestu do zahraničia. Najväčšie kopnutie múzou prichádza po zažití niečoho nevšedného, vďaka čomu objavíte nové pocity.

#5 Zaznamenávajte si nápady

Každý nápad, ktorý sa objaví vo vašej hlave, si čo najskôr zaznamenajte. Ak vám napadne chytľavá melódia, zaspievajte si ju a nahrajte do mobilu. Pokiaľ píšete texty, noste so sebou papier a pero a každú myšlienku si zapíšte. Môžete, pravdaže, využívať aj poznámky v mobile, no ak na vás vyskočí reklama na novú hru či správa z Messengera, môže to pretrhnúť vašu niť kreativity.

ako tvoriť hudbu
Zdroj: pixabay.com

Máte vlastné tipy, ako tvoriť hudbu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií