fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete zistiť viac o svojom zdraví? Zamerajte sa potom na svoj telesný zápach, ktorý vám veľa napovie

Máte tip? napíšte nám mailom

Váš telesný zápach vie veľa napovedať o vašom zdraví. Čítajte, čo to znamená, ak sa cítite za rybou či skazenými vajcami.

Aj keď to znie možno zvláštne, váš telesný zápach je veľmi dôležitým ukazovateľom, pretože vďaka nemu môžete zistiť, či vaše telo netrpí rôznymi zdravotnými ochoreniami, ako napríklad cukrovka, problémy s pečeňou alebo nesprávna strava.

Fekálne vône

Ak pociťuje na svojom tele fekálne vône, tak podľa všetkého máte problém s črevami. Blokády hrubého a tenkého čreva spôsobujú nepríjemný dych v ústach, no okrem toho je tento jav sprevádzaný nepríjemným telesným zápachom v podpazuší.

Horká vôňa

V prípade, že váš telesný zápach vám pripomínam horkosť, tak je zrejme, že máte problémy s pečeňou. Okrem toho môžete pociťovať rôzne tráviace ťažkosti či nevoľnosť.

Rybacia vôňa

Za rybaciu vôňu môže prebytok bielkovín v strave či prítomnosť špecifických baktérií. Okrem toho môžete mať poruchu nazývanú ako syndróm rybieho zápachu.

Sladká vôňa

Sladká alebo ovocná vôňa môžu byť príznakom cukrovky kvôli vysokým hladinám ketónov v krvi, preto sa radšej nechajte vyšetriť u lekára.

Prečítajte si tiež:
Študentka napísala odkaz svojim susedom na internáte, ktorí boli pri tom hlučnejší. Prišla odpoveď!

Vôňa za pokazeným vajcom

V prípade, že jete veľa mäsa, tak môžete pociťovať nepríjemný zápach po pokazených, zhnitých vajciach. Ide o špecifický zápach, ktorý je spôsobený vysokým obsahom aminokyselín obsahujúcich síru v mäse, najmä v červenom.

Vôňa za alkoholom

Alkoholovú vôňu môžete pociťovať vtedy, keď pijete väčšie množstvo alkoholu. Telo sa ho snaží vylúčiť cez moč i pot, a tak môžete pociťovať nepríjemný alkoholový zápach.

Foto: Flickr
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií