fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO Nečakaná pomoc: Spadnutú šľapku zachránila chlapcovi kačka!

Máte tip? napíšte nám mailom

Chlapcovi spadla šľapka z väčšieho kopca. Dieťa malo šťastie, na blízku bola ochotná kačka, ktorá ho zachránila. Neuveríte, ako mu pomohla.

Myla Aguila bola na prechádzke neďaleko svojho domu, keď si zrazu na kopci všimla niečo nevídané. Malému chlapcovi spadla šľapka do priepaste. Keďže bolo dieťa príliš nízke a kopec privysoký, nevedelo, ako získať šľapku späť. O to sa však postarala milá kačica. Celú situáciu si Myla natočila na telefón.

chlapcovi spadla šľapka
Zdroj: boredpanda.com

Aj napriek počiatočným, nie veľmi úspešným, snahám kačice podať chlapcovi šľapku späť, zostalo zviera odhodlané svoju misiu dokončiť. Papuča jej totiž niekoľkokrát spadla, no nič ju nedokázalo odradiť od toho, aby chlapcovi pomohla. Hoci bola šľapka menšia, pre malú kačicu nebolo jednoduché vytiahnuť ju hore kopcom. Zviera aj napriek všetkým negatívnym podmienkam výzvu zvládlo.

Podľa vedcov sú kačky veľmi múdre

Na fotodokumentácii sa zdá, že kačka presne vie, čo má robiť a ako chlapcovi môže pomôcť. S týmito úvahami však nie sme ďaleko od pravdy. Podľa portálu smithsonianmag.com vedci zistili, že dokonca aj malé kačice majú schopnosť myslenia, ktoré sa často spája iba s primátmi a inými, vyššie inteligentnými zvieratami.

Prečítajte si tiež:
Chodím s 10 mužmi naraz, ktorí o sebe vedia a nežiarlia. Je polyamoria zdravá?
chlapcovi spadla šľapka
Zdroj: boredpanda.com

Podľa vedeckých zistení kačice dokonca v určitých aspektoch abstraktného myslenia prekonávajú iné, múdrejšie zvieratá. Zaujímavosťou je, že kačiciam netrvá príliš dlho, aby sa to naučili. Len niekoľko hodín po narodení totiž dokážu rozlišovať medzi rovnakým a rozdielnym. Navyše si to dokážu zapamätať a aplikovať do života aj na objekty, ktoré nikdy predtým nevideli.

Ak vás zaujalo, akým spôsobom pomohla táto kačka malému chlapcovi, pozrite si, ako veterinárka zachránila fenu s jej úbohými šteniatkami. Psia matka pomoc veterinárky dokonca zavolala úplne sama. A ak máte radi psov, určite si prečítajte rady a triky, ako kúpiť svojmu psovi tú najvhodnejšiu hračku, ktorá vytrénuje nie len jeho kondíciu, ale odučí ho aj od nežiaduceho chovania.

Zdroj: boredpanda.com, smithsonianmag.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií