fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezvyčajný vzťah futbalistky a 2-ročného chlapčeka: Neuveríte, čo ich spája!

Máte tip? napíšte nám mailom

Hendikepovaní ľudia sú nepriazňou osudu prenasledovaní celý život. Pozrite sa na príbeh chlapca, ktorý zaujal celý svet.

Portál Boredpanda.com informuje, že rovnako to pocítil aj chlapček vo veku dvoch rokov, ktorý sa narodil s nevyvinutou ľavou rukou. Volá sa Joseph Tidd a jeho príbeh už stihol zaujať niekoľko médií po celom svete. Chlapcov stav nevidela šťastne ani jeho matka, ktorá sa ihneď po jeho narodení pýtala lekárov, kde je príčina zlyhania. Neustále sa pýtala, čo urobila zle, že jej vlastný syn má takýto hendikep.

Podľa lekárov ide o vrodenú chybu s názvom symbrachydactyly, ktorá vzniká bez toho, aby bola vopred známa nejaká príčina. I keď na svete nie je takýchto detí veľa, v USA sa takýchto prípadov vyskytne až 2250 za rok. Chlapcova mama sa nevzdala a rozhodla sa, že začne pomoc hľadať prostredníctvom internetu. Dúfala, že keď sa takto spojí so svetom, podarí sa jej nájsť ľudí s rovnakým ochorením.

https://www.instagram.com/p/BwZ6ftPgJrB/?igshid=1p8ssl30u4waw&fbclid=IwAR1SdSO03rDJhcKBWOsnzd4NDdQS3t3NAA1XikDmxf8NiriqM9XcB3mbOKY

Pomoc našli cez internet

Našťastie sa jej podarilo nájsť organizáciu s názvom Lucky Fin Project. Pre portál BoredPanda.com sa mama chlapca vyjadrila, že našla organizáciu, ktorá nadšene podporuje ľudí trpiacich týmto ochorením. Zároveň tvrdí, že verí tomu, že vďaka tejto organizácii sa ochorenie dostane viac do povedomia. Pre ešte efektívnejšiu cestu, ako propagovať túto chorobu a zároveň tak pomôcť svojmu synovi, sa rozhodla rodina chlapca tak, že mu založí instagramový profil. Dôvodom je, že chcú presvedčiť verejnosť, že jeho hendikep ho v ničom neobmedzuje.

Zdroj: Boredpanda.com

Nachádza sa tam aj fotka priamo zo zápasu Orlando Pride, ktorú pozná už takmer každý. Na fotke je vyobrazený chlapec s futbalistkou ktorá mu podáva ruku. Zaujímavosťou je, že táto hráčka menom Carson Pickett má podobné ochorenie ako chlapec. Collen k tejto situácii dodáva: „Spojili sme sa s Carson, aby sme sa s ňou stretli. Dohodli sme sa, že prídeme na jej futbalový zápas, kde sa s ňou môžeme osobne stretnúť. Odvtedy sa tí dvaja stali nerozlučnou dvojicou. Boli sme už na niekoľkých zápasoch a Carson bola už aj u nás doma.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií