fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chodec vošiel na diaľnicu R1 v Banskej Bystrici, vodič Peugeotu už tragédii nedokázal zabrániť (foto)

Diaľničná polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.12.2022 (Webnoviny.sk) – Po nehode na diaľnici R1 zomrel vo štvrtok popoludní chodec. Na sociálnej sieti o tom informovala banskobystrická krajská polícia. Vo štvrtok 29. decembra v popoludňajších hodinách vodičovi osobného auta, ktorý jazdil po diaľnici R1 v Banskej Bystrici v smere od Zvolena do mesta Banská Bystrica, náhle vošiel pred idúce auto 39-ročný chodec z pravej strany cesty z poza zvodidiel.

K zrážke došlo na diaľnici, ktorú môžu používať len vodiči motorových vozidiel a iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané. Chodec nebol označený reflexnými prvkami a na diaľnicu vošiel mimo priechodu pre chodcov.

Pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým v nemocnici podľahol. Diaľničná polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Viac k témam: Rýchlostná cesta R1, Tragická dopravná nehoda, Zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Chodec vošiel na diaľnicu R1 v Banskej Bystrici, vodič Peugeotu už tragédii nedokázal zabrániť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií