Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorváti posielajú domov výber Brazílie, o víťazstve sa rozhodlo až v napínavom rozstrele

V jedenástkovom rozstrele premenilo chorvátske mužstvo všetky štyri pokusy, na brazílskej strane zlyhali Rodrygo a Marquinhos.

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Hráči Chorvátska sa stali prvými semifinalistami futbalových majstrovstiev sveta v Katare. V piatkovom úvodnom štvrťfinálovom dueli po mimoriadne napínavom priebehu vyradili Brazílčanov, keď rozhodnutie priniesol až rozstrel zo značky pokutového kopu. Juhoameričania vo vyraďovacej fáze MS nezdolali súpera z Europy od „zlatého“ šampionátu v roku 2002.

Nepriestrelný Livakovič

V priebehu riadneho hracieho času gól nepadol. Veľký podiel mal na tom predovšetkým chorvátsky gólman Dominik Livakovič, ktorý privádzal brazílskych hráčov do zúfalstva. Inkasoval až v 105. minúte, keď ho prekonal Neymar a 77. gólom v národnom mužstve vyrovnal brazílsky reprezentačný rekord legendárneho Pelého.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Kanárici“ v druhej časti predĺženia upustili od ofenzívnej hry a za pasivitu ich v 117. minúte po rýchlom brejku Chorvátov vytrestal Bruno Petkovič.

Pevné nervy Chorvátov

V rozstrele hráči od Jadranu ukázali pevnejšie nervy. Premenili všetky pokusy, kým na brazílskej strane sa pomýlili Rodrygo a Marquinhos.

Súperi sa na scéne majstrovstiev sveta stretli po tretí raz, premiérovo sa zrodilo chorvátske víťazstvo. Na šampionáte v Nemecku v roku 2006 triumfovali Brazílčania v základnej skupine 1:0 a víťazstvo si zopakovali aj o osem rokov neskôr v otváracom dueli MS na domácej pôde, keď triumfovali 3:1.

Výsledky piatkových stretnutí na XXII. majstrovstvách sveta vo futbale v Katare:

ŠTVRŤFINÁLEChorváti posielaj
Chorvátsko – Brazília 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0), na pokutové kopy: 4:2
Góly: 117. Petkovič – 105. Neymar, ŽK: 31. Brozovič, 117. Petkovič – 25. Danilo, 68. Casemiro, 77. Marquinhos, rozhodoval: Oliver (Angl.), 43 893 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorváti posielajú domov výber Brazílie, o víťazstve sa rozhodlo až v napínavom rozstrele © SITA Všetky práva vyhradené.