fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátsko nepomôže Únii s výcvikom ukrajinských vojakov na svojom území, mala ich byť stovka

Vojenskú pomocnú misiu na podporu Ukrajiny zriadila EÚ v októbri v reakcii na ruskú vojnu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – Chorvátski poslanci odmietli vládny návrh, aby sa krajina pridala k misii Európskej únie (EÚ) na pomoc s výcvikom ukrajinských vojakov.

Hlasovanie v parlamente sa uskutočnilo po tom, čo prezident Zoran Milanović, ktorý je otvoreným kritikom západnej politiky na Ukrajine, odmietol podpísať návrh s tým, že nie je v súlade s ústavou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Návrh by zahŕňal umožnenie výcviku až 100 ukrajinských vojakov v Chorvátsku počas nasledujúcich dvoch rokov.

Na jeho podporu bola potrebná dvojtretinová väčšina hlasov v 151-člennom parlamente. Hlasovalo 107 poslancov, pričom 97 bolo za a desať proti. Informuje o tom portál denníka The Guardian.

Vojenskú pomocnú misiu na podporu Ukrajiny zriadila EÚ v októbri v reakcii na ruskú vojnu na Ukrajine. Misia predpokladá, že členské štáty ponúknu Ukrajine rôzne formy podpory a odbornej prípravy. Výcvik sa odohrá prevažne v Poľsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko nepomôže Únii s výcvikom ukrajinských vojakov na svojom území, mala ich byť stovka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruskí vojaci sú demotivovaní, trápi ich najmä korupcia medzi veliteľmi a nepravidelné vyplácanie odmien
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií