Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátsko ponúklo svoje prístavy na export ukrajinského obilia, má ísť o alternatívnu trasu 

Ukrajina je jedným z najväčších exportérov obilia na svete.

19.7.2023 (SITA.sk) – Chorvátsko ponúklo svoju železničnú sieť a prístavy na pobreží Jadranského mora ako alternatívnu trasu pre export ukrajinského obilia.

„Chorvátsko je pripravené pomôcť,“ uviedol štátny tajomník pre politické záležitosti Frano Matušić a dodal, že „chorvátske železnice a prístavy na pobreží Jadranského mora sú jednou z možných alternatívnych trás.“ Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko výrazne poškodilo globálnu potravinovú bezpečnosť, keď v pondelok oznámilo, že odstupuje od čiernomorskej obilnej dohody umožňujúcej vývoz potravín z ukrajinských čiernomorských prístavov. Túto dohodu v júli 2022 sprostredkovali Turecko a Organizácia Spojených národov. Ukrajina je jedným z najväčších exportérov obilia na svete.

Viac k témam: Export, obilie, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Chorvátsko ponúklo svoje prístavy na export ukrajinského obilia, má ísť o alternatívnu trasu  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií