Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie na Ukrajine, pomôže najmä farmárom

Počas ruskej vojny na Ukrajine sa tam obete v dôsledku výbuchov mín stali bežným javom.

1.8.2023 (SITA.sk) – Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie poľnohospodárskej pôdy na Ukrajine. Ukrajinská ministerka hospodárstva Julia Svyrydenková informovala, že zdroje pôjdu Svetovému potravinovému programu na pomoc farmárom a potravinárom obnoviť prácu v ukrajinských regiónoch najviac postihnutých vojnou. Uvádza to spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Projekt sa začal v marci a je určený na podporu malých farmárov, ktorí majú menej ako 300 hektárov pôdy, alebo rodín, ktoré si pestujú potraviny pre seba. Iniciatíva pokračuje v Charkovskej oblasti a mala by sa rozšíriť do Chersonskej a Mykolajivskej oblasti.

Počas ruskej vojny na Ukrajine sa tam obete v dôsledku výbuchov mín stali bežným javom.

V októbri sa v chorvátskom Záhrebe uskutoční konferencia o humanitárnom odmínovaní Ukrajiny. „Skúsenosti, odborné znalosti a výrobné kapacity Chorvátska sú príkladom pre mnohé iné krajiny. Mať takýchto partnerov je preto veľmi cenné,“ vyjadrila sa Svyrydenková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Farmári, Odmínovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Chorvátsko vyčlenilo milión eur na odmínovanie na Ukrajine, pomôže najmä farmárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií