Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je povinnosťou žien chrániť sa pred sexuálnymi útokmi?

Po nedávnych sexuálnych útokoch v Londýne boli ženy vyzývané k tomu, aby na uliciach nevyužívali mobilné zariadenia a slúchadlá.

Snažia sa vyšetrovatelia obviňovať z útokov práve obete?  Od februára tohto roku došlo k 10 útokom na osamelé ženy v severozápadnej londýnskej časti s názvom Cricklewood.

Vo väčšine prípadov, ktoré sa odohrali blízko stanice metra Willesden Green, neznámy muž sa priblížil k osamelým ženám, s ktorými sa pokúšal nadviazať kontakt. Najprv sa s nimi rozprával, potom sa pokúšal ženy objať, pobozkať a následne obete sexuálne zneužil.

Metropolitná polícia síce zadržala muža, ktorý mohol byť zodpovedný za tieto útoky, no neskôr ho prepustila a stíhaný bol na slobode. Čo ale pobúrilo verejnosť, nebolo samotné prepustenie podozrivého muža, ale bezpečnostné rady pre ženy od samotnej polície. „Vyzývame ženy v oblasti, v ktorej došlo k sexuálnym útokom, aby si dávali pozor počas chôdze, boli ostražité, obzvlášť, ak sú samy.“

Zdroj: clinicaladvisor.com

Vždy sa držte dobre osvetlených ulíc. Pokiaľ je to možné, majte niekoho, koho budete vždy informovať, že kráčate domov a ktorú trasu ste si vybrali. Vždy buďte vo svojom okolí pozorné, preto nepoužívajte slúchadlá ani mobilné zariadenia.

Nezmeníme náš spôsob života

Jessica Eatonová, ktorá v mene obetí sexuálnych útokov podnecuje verejnosť, nazvala túto radu ako „smiešnu“ a „neužitočnú“.

„Slúchadlá neznamenajú dôvod na znásilnenie. Ani sukne, tmavé ulice, kluby či alkohol. Musíme pomenovať útočníkov pravými menami! Pomenujme problém! Nedokážeme nikomu pomôcť, ak nedokážeme ani pomenovať problém, ktorý tu nastal.“ Eatonová tiež dodala, že v policajnom vyhlásení sa vyskytlo pokrytectvo a vôbec nepodnikli radikálne riešenia na zlepšenie daného problému.

Keď dôjde k teroristickému útoku, vláda, úrady a polícia, všetci tvrdia: „Nezmeníme náš spôsob života, nezmeníme naše správanie. Budeme pokračovať rovnako v našich životoch ako doteraz, pretože si všetci zaslúžime bezpečnú spoločnosť.“

Ale keď dôjde k znásilneniu, vláda, úrady a polícia tvrdí, aby ženy zmenili svoje správanie, aby robili veci inak. Prečo by ženy mali meniť svoje životy a doterajšie správanie kvôli sexuálnym delikventom?

Po tom, ako BBC zverejnilo vyhlásenie polície, Jessica Eaton nebola jediná pobúrená žena.

Mnoho ľudí, žien aj mužov, vyjadrilo jasný nesúhlas s policajným riešením. Negatívny prístup komentovali v diskusii na sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií