fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chrípka zatvorila desiatky škôl, chorobnosť stúpla o viac ako 50 percent

Chorobnosť na chrípke podobné ochorenia vzrástla v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o viac ako 55 percent. Z hľadiska stupňa intenzity výskytu je chrípka v Trnavskom a Trenčianskom kraji na úrovni lokálnych epidémií.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – V Trnavskom kraji v tomto týždni z dôvodu lokálnych epidémií akútnych respiračných ochorení zatvorili 26 materských, 17 základných a jednu strednú školu. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave zaznamenal 8 509 akútnych respiračných ochorení spolu s ochorením COVID-19, z toho chrípke podobných ochorení bolo 1 381.

Nárast chorobnosti

Informoval o tom v situačnej správe o výskyte chrípkových ochorení.

V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom je nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 31,97 percenta a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 55,38 percenta. Z hľadiska veku bola najvyššia chorobnosť vo vekovej skupine detí do päť rokov.

Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol u 3,4 percenta ochorení hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie sinusitídy. Z hľadiska stupňa intenzity výskytu je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni lokálnych epidémií.

Akútne respiračné ochorenia

Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) nahlásili v 49. kalendárnom týždni 8 703 akútnych respiračných ochorení, čo je o takmer 72 percent prípadov viac ako v predchádzajúcom týždni.

Informovala o tom trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková. Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v rámci kraja je aktuálne v okrese Púchov, kde dosiahla úroveň 4 379 ochorení na 100-tisíc obyvateľov. Naopak, najnižšiu chorobnosť zaznamenali v Myjavskom okrese.

Prečítajte si tiež:
Podchod na Gagarinovej ulici v Bratislave zaplavila voda, polícia odkláňa dopravu (video)

Vplyv na vyučovanie

Rozširujúca sa chrípka mala vplyv aj na vyučovací proces, v Trenčianskom kraji prerušili pre vysokú chorobnosť prevádzku v 20 materských školách, v 33 základných školách a tiež v dvoch stredných školách.

Viac k témam: Akútne respiračné ochorenia (ARO), COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Chrípka zatvorila desiatky škôl, chorobnosť stúpla o viac ako 50 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií