fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chris Hipkins sa onedlho ujme funkcie premiéra Nového Zélandu, vicepremiérkou bude prvýkrát žena tichomorského pôvodu

Hipkins sa ujme predsedníctva novozélandskej vlády menej ako deväť mesiacov pred parlamentnými voľbami.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Chris Hipkins v stredu zloží prísahu ako nový premiér Nového Zélandu. Minister polície, školstva a verejných služieb získal v nedeľu jednohlasnú podporu labouristických poslancov v parlamente. Bol jediným kandidátom.

Na poste nahradí Jacindu Ardern, ktorá vo štvrtok po viac ako piatich rokoch v úrade prekvapivo oznámila rezignáciu.

Za svoju vicepremiérku si Hipkins zvolil Carmel Sepuloni. Ministerka pre sociálny rozvoj i kultúru je prvá osoba tichomorského pôvodu v tejto funkcii, píše agentúra AP.

Hipkins sa ujme predsedníctva novozélandskej vlády menej ako deväť mesiacov pred parlamentnými voľbami. Prieskumy verejnej mienky pritom naznačujú, že jeho Labouristická strana zaostáva za konzervatívnou opozíciou.

Viac k témam: premiér Nového Zélandu
Zdroj: Webnoviny.sk – Chris Hipkins sa onedlho ujme funkcie premiéra Nového Zélandu, vicepremiérkou bude prvýkrát žena tichomorského pôvodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií