fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slané, sladké, horké či kyslé? Vaše obľúbené chute prezradia mnoho o vašej osobnosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbené chute dokážu o osobnosti človeka prezradiť skutočne veľa.

Každý z nás má nejaké obľúbené jedlo či obľúbené chute. Avšak málokto vie, že práve tieto preferencie o jeho osobnosti dokážu mnohé prezradiť. O tom, aké jedlo nám bude chutiť a aké nie sa rozhoduje ešte pred narodením, v maternici. Vtedy plod vníma jednotlivé chute pomocou plodovej vody a neskôr po narodení ich registruje cez materské mlieko. Výskumy dokonca dokázali, že pokiaľ matka počas tehotenstva konzumuje pestrú a vyváženú stravu, jej dieťa bude menej vyberavé a nebude mať problém s ochutnávkami nových jedál.

Výskumníci sa domnievajú, že ľudia, ktorí preferujú slané chute a chrumkavé jedlá, sú vo väčšine prípadov vodcovské typy a sú silne poháňaní vlastnou vnútornou motiváciou. Takýmto ľuďom podľa výskumov hrozí vyššie riziko prepracovanosti, nakoľko ich ambície a ciele sú príliš vysoké a oni sa nedokážu zastaviť, kým nedocielia, čo si zaumienili.

Tí, ktorí uprednostňujú skôr sladké, sú zas veľmi milí a láskyplní. Podľa výskumov sú taktiež viac priateľskí a empatickejší. Je pre nich prirodzené so všetkým sa rozdeliť a mnohokrát sa venujú charite či iným dobročinným aktivitám.

Prečítajte si tiež:
Česko zatvára hranice. Medzi 120 nakazenými koronavírusom sú aj hasiči a sestrička

Milovníci pikantných chutí a jedál sú zas otvorenejší, dobrodružní, radi skúšajú nové veci a taktiež sú oproti ostatným aj tolerantnejší. Títo ľudia nemajú radi rutinu a pre svoj život potrebujú každý deň niečo nové, zábavné a zaujímavé.

Ľudia obľubujúci kyslé, uvažujú racionálne, no veľmi ľahko sa stane, že ich premôže úzkosť. Okrem toho aj veľmi kritickí a to nielen k sebe ale i k ostatným. Ak však v kritike a racionalite trocha poľavia, dokážu byť aj poriadne kreatívni.

Mnohé o osobnosti človeka dokáže prezradiť aj to, akú kávu uprednostňuje. Ak má niekto rád silnú a horkú kávu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o človeka, ktorý má narcistické črty. Výskumy totižto preukázali, že ľudia s preferenciou horkých chutí vykazujú známky psychopatie, narcizmu a nerobí im problém ani manipulácia s ľuďmi.

 

 

Zdroj: https://psychology-spot.com/favorite-flavor-personality/

Foto: https://psychology-spot.com/favorite-flavor-personality/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií