fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chyba, ktorú robí takmer každá matka. Neprekrývajte kočík plienkou kvôli slnku!

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite by si žiadna z vás nepovedala, že plienkou prehodenou cez striešku kočíka škodí svojmu dieťatku. Predsa len chceme, aby na nášho drobca nesvietilo priame slniečko, aby sa pohodlne vyspalo. Podobne tomu je aj v prípade vetra, aj vtedy viaceré z nás zakrývajú striešku kočíka plienkou alebo inou tkaninou, aby dieťa neochorelo.

Bohužiaľ, nerobíme dobre.

V prípade tropických horúčav, ktoré posledné dni poriadne trápili aj Slovensko, sa kočiar dieťatka poriadne prehrieva. Dokonca platí, že prekrytý kočiar dieťaťa môže mať vo vnútri o 15°stupňov vyššiu teplotu, ako je vonku.

deti

A teraz si predstavte, že vy dieťatku prikryjete jediný prísun kyslíka. Chúďa malé nemá poriadne odkiaľ brať kyslík, a tak sa môže stať, že sa jeho malé telíčko prehreje a ono prestane dýchať.

Teraz sme vás nechceli vystrašiť a znepokojiť, ale varovať. Skúste použiť ako tienidlo proti slnku radšej dáždnik, ktorý sa poväčšine môže pripnúť o bok kočiara alebo si s kočiarikom sadnite do chládku.

V prípade, že sa nechcete vzdať overenej plienky ako tienidla, tak ju nezabudnite častejšie dvíhať zo striešky, aby ste do vnútra kočiara opäť vpustili čerstvejší vzduch. Ale určite sa vyhnite hrubým tkaninám, ktoré znemožňujú prísun vzduchu.

Prečítajte si tiež:
Krabičky od cigariet budú po novom "zdobiť" demotivujúce obrázky!

Foto: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií