fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najčastejšie chyby v líčení – TOMUTO sa radšej vyhnite!

Viete, aké sú najčastejšie chyby v líčení, ktorých sa dopúšťame? Líčenie ženám pomáha zakryť nedostatky a zvýrazniť prirodzenú krásu. Občas sa však stane, že niečo preženieme. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Príliš tmavý alebo svetlý odtieň make-upu

Počas roka sa môže farba pleti mierne líšiť, a preto sú potrebné viaceré odtiene make-upu. Používa sa na prekrývanie akné, kruhov pod očami, farebných nedokonalostí a jeho úlohou je, aby pleť pôsobila zjednotená a krásna. Chybou je zle zvolený odtieň, ktorý udrie hneď do očí. Pôsobí to komicky a veľmi neprirodzene. Bledý make-up vyvoláva nezdravý nádych, tmavý vyzerá fľakato, špinavo. Najlepší výsledok dosiahnete vtedy, keď je make-up zvolený vo farbe pokožky. V prípade, že doma máte viac odtieňov a ani jeden nie je v danom okamihu ten správny, môžete ich miešať a vytvoriť si vlastný. Najčastejšie chyby v líčení sa dajú odstrániť ľahko, len ich treba poznať.

Nepreháňajte to s lícenkou alebo bronzerom

Úloha lícenky je jasná. Pleti má dodať zdravý, žiarivý nádych. Červené či ružové líčka evokujú zdravie a sviežosť.  Bronzer je skvelý na leto, pretože pokožka je akoby slnkom pobozkaná a opálená. Ak sa však nanesú na nesprávne miesta alebo vo väčšom množstve, budete vyzerať ako zle vyfarbená bábika. Nechceným efektom je aj to, že pridávajú pár rokov navyše a pleť nevyzerá zdravo.

chyby v líčení
pixabay.com

Príliš veľa púdru

Túto situáciu dobre poznajú dámy, ktorých trápia rozšírené póry a mastnejšia pleť. Make -up sa môže začať veľmi skoro lesknúť, a preto sa fixuje púdrom. Ten zabezpečí dlhšiu výdrž a krásny matný finiš. Problém nastáva vtedy, ak je jeho vrstva zbytočne veľká. Nielenže vyniknú všetky nedostatky, ktoré ste sa snažili zakryť, ale každý si všimne, že tvár pôsobí ako maska. Každá nová vrstva v priebehu dňa iba zvýrazní akné, póry, linky či jemné vrásky a budete neprehliadnuteľná. Žiaľ, nie spôsobom, aký by ste si priali.

Prečítajte si tiež:
Muž s najdlhšími nechtami na svete si ich nechal konečne ostrihať... respektíve odpíliť

Pozor na oči

K tým najčastejším chýbam patria zlepené riasy. Obyčajne sa to stáva pri novej alebo suchšej maskare, ktorá ich namiesto oddelenia zlepí do jednej hrče. Viditeľné je aj otlačenie čerstvo natočených rias o viečko, na ktorom ostávajú čierne bodky alebo šmuhy. Čierne linky nenanášajte po celom obvode spodného viečka. Pridáva to roky navyše. Podobne to vyzerá aj keď nanesiete veľa maskary na spodné mihalnice. Nielenže pôsobíte staršie, ale upútate pozornosť na prípadné kruhy pod očami. Nesmieme zabudnúť ani na obočie. Dnes je hit husté, pekne vytvarované. Aj keď je krásne, výsledný efekt môže dopadnúť veľmi zle, najmä ak sa neodhadne množstvo gélu či pomády a tiež správny tvar. Obočie by malo mať odtieň vlasov a ladiť s tónom pokožky.

tmave tiene
pixabay.com

Farby môžu byť zradné

Asi len ťažko nájdete milovníčku kozmetiky, ktorá by doma nemala aspoň jeden červený rúž. Pravdou je, že červená pristane každej žene. Horšie je, že nie každý odtieň, a preto je potrebné nájsť ten najlepší pre seba. Prezieravo treba vyberať aj tmavý rúž, napríklad hnedý alebo fialový. Čím tmavšie si pery namaľujete, tým užšie opticky vyzerajú. Rušivo môžu pôsobiť aj farebné trblietky, ktoré sú tiež obľúbenou súčasťou kozmetickej výbavy. Vhodné sú skôr na plesy, oslavy alebo na výraznejšie večerné líčenia. Na bežné nosenie nie sú najšťastnejšia voľba a ak vám opadnú na tvár, budete sa trblietať nechcene.

Prečítajte si tiež:
Smartfón na ruku? Čoskoro žiadny problém!

Čistite si štetce

Používame ich na aplikáciu mnohých produktov – make-upu, púdru, podkladových báz, očných tieňov či líceniek. Potom, ako odvedú skvelú prácu, ich odkladáme do stojana, kde počkajú na ďalšie použitie. Niekedy  ich nečistíme celé týždne. To je ale veľká chyba! Tento krok je veľmi dôležitý najmä z hygienického hľadiska, pretože v štetcoch sa usádza dekoratívna kozmetika a vytvárajú sa baktérie. Tie si potom nanášame na tvár a zhoršujeme tak jej stav.

chyby v léčení
pixabay.com

Prečítajte si tiež: 
https://klocher.sk/slovenska-prirodna-kozmetika-biofy/

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj zena.sme.sk feminity.sk diva.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií