fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chystáte sa na výlet autom? Toto si rozhodne nezabudnite skontrolovať a nachystať

Máte tip? napíšte nám mailom

S prichádzajúcimi prázdninami prirodzene väčšina slovenských rodín uvažuje nad tým, že namiesto mora pôjde stráviť dovolenku niekde na Slovensko, buď do hôr, alebo k prírodným slovenským jazerám. Častokrát však cestujú nepripravení, dôsledkom čoho vznikajú nemalé komplikácie – napríklad defekt, nevoľnosť dieťaťa a podobne.

Majte všetko po ruke

Ak sa chystáte ísť niekam ďalej, skontrolujte si, či repasované servoriadenie funguje tak, ako má a či máte pri sebe rezervu v prípade, že dostanete cestou defekt a budete si musieť vymeniť koleso. Môžu nastať samozrejme aj iné komplikácie. Majte však všetko po ruke pre prípad, že sa niečo stane a vy ostanete ďaleko od domova a bez pomoci.

Skontrolujte si pneumatiky

Problémy môžu spôsobiť aj ojazdené letné pneumatiky. Odporúča sa, aby sa letné pneumatiky menili každé tri roky. To však záleží aj od toho, ako často jazdíte na aute a či ich zoderiete. Ako sme už spomínali, nezabúdajte na rezervu. Možno ju nevyužijete, ale lepšie, keď ju máte, ako keď ju nemáte.

Prečítajte si tiež:
Od nápadu vlastnej varne k úspešnej kozmetickej firme: Angry Beards je pre každého poriadneho chlapa

Čerstvý vzduch počas jazdy

Pred odcestovaním skontrolujte, či vám funguje klimatizácia. Pomôcť vám pomôžu aj otvorené okná a deflektory. V extrémnych horúčavách však skôr oceníte klimatizáciu, ktorá vzduch rýchlejšie ochladí. Pozor ale, netreba to s ňou preháňať. Ľahko by sa mohlo stať, že by ste počas dovolenky neurobili ani jeden krok bez papierových vreckoviek a kýchali by ste ostošesť.

A odcestovať by ste určite neodcestovali, ak by vám prestal fungovať kompresor. Kompresor si môžete dať repasovať, alebo si môžete kúpiť nový. Lacnejšie vás ale vyjde práve repasovaný kompresor.

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií