fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

CIA spustila online kampaň, z Rusov proti vojne na Ukrajine by sa mohli stať špióni

CIA spustila nábor spolupracovníkov z Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) spustila online kampaň na nábor spolupracovníkov z Ruska.

Konto na Telegrame

Ako referuje spravodajský web CNN, predstavitelia amerických spravodajských služieb veria, že je to „bezprecedentná“ príležitosť presvedčiť Rusov nespokojných s vojnou na Ukrajine a životom v Rusku, aby sa podelili o svoje tajomstvá.

CIA si vytvorila konto na sociálnej sieti Telegram, ktorá je v Rusku veľmi populárnym zdrojom nefiltrovaných správ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokyny na bezpečné spojenie

CIA najprv zverejnila video na Telegrame, ktoré končí pokynmi, ako sa anonymne a bezpečne spojiť so CIA. Video bolo zverejnené aj na iných platformách vrátane YouTube, Twitteru, Instagramu a Facebooku.

Predstavitelia CIA zapojení do projektu uviedli, že ruská invázia na Ukrajinu vytvorila historický moment, „aby k nám Rusi prišli a poskytli informácie, ktoré Spojené štáty potrebujú“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špión, Ústredná spravodajská služba CIA
Zdroj: SITA.sk – CIA spustila online kampaň, z Rusov proti vojne na Ukrajine by sa mohli stať špióni © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na ruskom letisku v Kurskej oblasti vypukol požiar, podľa gubernátora malo ísť o útok dronom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií