Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čidlá na metán v bani Nováky sú funkčné, inšpektori vyšetrujú situáciu po požiari

Podľa rezortu hospodárstva v bani Nováky v stredu 26. apríla pravdepodobne náhle vyhorel metán.

28.4.2023 (SITA.sk) – Čidlá na metán v bani v Novákoch sú funkčné. Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, na základe prešetrenia to skonštatovali banskí inšpektori, ktorí zdokumentovali situáciu a stav bane po stredajšom požiari.

Následne podľa rezortu vedúci vyšetrovania uvoľnil pracovisko pre potreby organizácie ďalších šetriacich, ako i sanačných prác.

Zamestnanci bane budú podľa ministerstva okrem čidiel po novom chránení i osobnými meračmi. „Prebieha taktiež kontrola príslušnej banskej dokumentácie a v priebehu štvrtka 27. apríla sa začalo i vypočúvanie svedkov,“ uviedol rezort hospodárstva.

Doplnil, že po zabezpečení nevyhnutných úkonov v nadväznosti na haváriu bude nasledovať vykonávanie drobných opráv v bani, po ktorých bude v priestore možné opäť ťažiť.

Viac k témam: Baňa Nováky, Baníci, Požiar, Výbuch metánu
Zdroj: SITA.sk – Čidlá na metán v bani Nováky sú funkčné, inšpektori vyšetrujú situáciu po požiari © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií