fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čierna história Slovenska: Toto sú brutálne vraždy, ktoré otriasli v roku 2019 krajinou

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj v roku 2019 Slovenskom otriasli mimoriadne brutálne vraždy. V niektorých prípadoch je páchateľ doteraz neznámy. 

Aj keď sú pre mnohých známe brutálne činy, ktoré končia smrťou len z akčných filmov, smutným faktom je to, že aj v reálnom a civilizovanom svete sa nájde pár jedincov, ktorí sa nebránia siahnuť na život svojim blízkym či neznámym ľuďom. Počas minulého roka sa stalo sedem vrážd, ktoré šokovali celé Slovensko.

Brutálne vraždy

Začiatkom apríla venčila pri svojom paneláku svojho psa 39-ročná mamička Adriana. Zrazu sa k nej priblížil muž a polial ju kyselinou, ktorá sa v takej silnej koncentrácii nepredáva. Aj napriek obrovskej bolesti a mimoriadne zohavenej tvári si z posledných síl stihla zavolať sanitku a aj vlastnú matku.

Po niekoľkých hodinách však svoj boj v nemocnici prehrala. Adriana mala 19-ročnú dcéru, ktorá sa po tragickej udalosti psychicky zrútila. Hoci okolie z brutálneho činu obviňovalo jej druha, vyšetrovanie to nepotvrdilo, a tak je páchateľ aj v týchto dňoch stále neznámy.

O dva mesiace neskôr Slovenskom rezonovala informácia, že na žilinskom sídlisku 51 ranami niekto dobodal 16-ročného gymnazistu. V čase útoku bola s mladým Tomášom aj jeho priateľka Judita, ktorá polícii povedala, že do bytu prišiel muž prezlečený za falošného odpočtára a zaútočil na ňu. Mladý Tomáš sa priateľky zastal a v tej chvíli ho neznámy muž dobodal. Celá situácia sa však o niekoľko dní úplne zmenila. Súd napokon uznal za vinnú Juditu, ktorej hrozí väzenie na sedem až pätnásť rokov.   

Prečítajte si tiež:
Ako používať parfum, aby na nás voňal čo najlepšie?
Brutálne vraždy
Zaistenie miesta činu. Zdroj: pz

Streľba na diskotéke

Mladé životy vyhasli aj 22. júna v obci Horovce, kde sa konala diskotéka. Keď sa zábava skončila, okolo pol štvrtej ráno prišiel na miesto diskotéky 35 ročný muž, ktorý začal strieľať na ľudí. Na mieste zomrel 20-ročný dobrovoľný hasič, Jakub Gorelka, a dvaja ďalší boli ťažko ranení.

Jeden z nich podľahol zraneniam v nemocnici a jediný, kto prežil, bol po prestrelení brucha 19-ročný Jakub. Podľa svedkov prestrelky však mohli byť zranení viacerí, no pred strelcom sa stihli ukryť. Strelcovi hrozí po dokázaní viny doživotie. 

Ďalšia brutálna vražda sa stala v auguste pri Myjave. Obeťou bol 35-ročný Štefan, ktorého mnohí poznali z farmárskej reality šou. Polícia potvrdila, že ho surovo napadol 65-ročný sused. Ten ho mal najskôr udierať železnou tyčou po hlave, potom mal jeho dobité telo ešte prejsť autom, následne ho mal priviazať o ťažné zariadenie a vliecť za vozidlom ešte asi 3 km po lese.

Zlynčovaného mladého muža mal napokon odhodiť do močariny. Brutálny čin bol podľa možných verzií vykonaný kvôli hlasnej hudbe, ktorú mladý farmár počúval. Dôchodcovi hrozí v prípade dokázania vraždy doživotie.

Prečítajte si tiež:
Maďarská Panónia

Chorobná žiarlivosť aj znásilnenie

Ďalšia z brutálnych vrážd sa stala v noci zo 17. na 18. apríla. O život prišla 37-ročná mamička a jej 22- ročný priateľ. Susedia potvrdili, že mamičku dobodal nožom jej priateľ. Pri útoku však zranil aj seba a zraneniam nakoniec podľahol aj on. Tragická udalosť sa stala po tom, keď žena mladému mužovi oznámila, že sa chce vrátiť k svojmu bývalému partnerovi a otcovi svojho dieťaťa.  

brutálne vraždy
Zavraždená Viola Macáková. Zdroj: Facebook

Bratislavu zahalil strach v novembri, keď polícia oznámila, že vyšetruje brutálnu vraždu mladej učiteľky Violy. Bezvládne telo 34-ročnej Violy Macákovej našli pod žeriavom v prístave zamestnanci. Okamžite bola privolaná záchranka, no aj napriek tomu, že sa lekári snažili viac ako hodinu bojovať o jej život, mladá učiteľka podľahla zraneniam. Pitva nakoniec ukázala, že mala zlomený dvanásty stavec, podliatiny na chrbte i na členkoch a tiež poranený konečník, čím potvrdila znásilnenie. 

Zdroj: Zoznam.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií