fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína opäť šokuje! Tentokrát vytvorila najvyšší umelý vodopád, ktorý sa pýši na budove mrakodrapu

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Guizhou Ludiya Property Management v čínskom meste Guijang sa postarala o nevídanú atrakciu, keď na svojom mrakodrape nainštalovala umelý vodopád, ktorý má neskutočných 350 stôp, čo je približne 108 metrov.

Ak sa nazdávate, že ide o akúsi márnivosť spojenú s plytvaním vody, tak ste na omyle, pretože spoločnosť využíva recyklovanú dažďovú vodu. Finančne nákladnejšou však je elektrická energia, ktorá je potrebná pri spustení tohto vodopádu. Až štyri čerpadlá poháňajú recyklovanú vodu do výšky 108 metrov, odkiaľ sa krásnym prúdom valí až na zem, čo vytvára pri priaznivom počasí nádhernú dúhu.

Zaujímavosťou je, že hodina prevádzky takéhoto umelého vodopádu by stála spoločnosť necelých 100,- €. Aj preto sa tento unikátny vodopád nespúšťa každý deň, ale vidieť ho môžete iba počas špeciálnych slávnosti v meste a aj to len 10-20 minút. Podľa nás však určite stojí za to vidieť túto nádheru na vlastné oči. Dôkazom sú nasledujúce fotky.

 

Zdroj: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií