fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, nové varianty sú slabšie

Experti v oblasti zdravotníctva a ekonómovia upozorňujú, že dostatočnú vakcináciu krajina dosiahne až v polovici budúceho roka a možno až v roku 2024.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Čína zmierňuje opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu a miestne úrady uviedli, že nové varianty sú slabšie. V pondelok mohli ľudia cestujúci do práce v Pekingu a najmenej 16 ďalších mestách využiť autobusy a metro bez toho, aby boli v uplynulých 48 hodinách testovaní.

Otvorené tržnice

Priemyselné centrá, napríklad Kuang-čou, opäť otvorili tržnice a firmy a zrušili väčšinu obmedzení pohybu. Zachovali však reštrikcie vo štvrtiach, v ktorých odhalili infekcie.

Viac o téme: Koronavírus

Čínska vláda minulý týždeň ohlásila plány na vakcináciu miliónov ľudí vo veku nad 70 rokov. To vyvolalo nádeje na ukončenie politiky nulovej tolerancie proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Pokles prípadov

Avšak experti v oblasti zdravotníctva a ekonómovia upozorňujú, že dostatočnú vakcináciu krajina dosiahne až v polovici budúceho roka a možno až v roku 2024

V pondelok čínska vláda nahlásila 30 014 nových prípadov nákazy koronavírusom, pričom 25 696 bolo bezpríznakových. Ide o pokles oproti minulému týždňu, v ktorom denný počet nových infekcií kulminoval na úrovňou 40-tisíc.

V nedeľu čínska Národná zdravotnícka komisia informovala, že ochoreniu COVID-19 podľahli dvaja ľudia, jeden v provincii Šan-tung a jeden v provincii S’-čchuan. Nezverejnila však informácie o ich veku ani o tom, či boli úplne zaočkovaní.

Prečítajte si tiež:
Proces za zatvorenými dverami. Bieloruskú novinárku Marynu Zolatavovú a jej kolegov súdia aj za podnecovanie nenávisti

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, nové varianty sú slabšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií