fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čínska špionáž sa podľa Nemecka zintenzívni, ekonomická závislosť môže byť zneužitá na politické účely

„Musíme byť pripravení na to, že sa to v najbližších rokoch zintenzívni,“ povedal šéf Spolkového úradu pre ochranu ústavy (BfV) Thomas Haldenwang.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Čína sa čoraz viac zameriava na politickú špionáž. Ako referuje ukrajinská verzia webu Deutsche Welle, povedal to šéf Spolkového úradu pre ochranu ústavy (BfV) Thomas Haldenwang.

Čína vyvíja rozsiahle aktivity v oblasti špionáže a ovplyvňovania. Musíme byť pripravení na to, že sa to v najbližších rokoch zintenzívni,“ povedal Haldenwang, ktorý varoval, že ekonomická závislosť od Číny by mohla byť zneužitá na politické účely.

Čína sa riadi dlhodobou stratégiou na dosiahnutie svojich cieľov. Politické vedenie už využíva svoju ekonomickú silu, ktorá je aj výsledkom intenzívnych vzťahov s nemeckou a európskou ekonomikou, na realizáciu politických cieľov,“ poznamenal Haldenwang.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Špionáž
Zdroj: SITA.sk – Čínska špionáž sa podľa Nemecka zintenzívni, ekonomická závislosť môže byť zneužitá na politické účely © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií