fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čínske lietadlo: Viedeň ho vraj nechcela, tak pristálo na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes ráno pristálo na bratislavskom letisku čínske lietadlo, ktoré si má zdravotnícke pomôcky pre pacientov. Kvôli koronavírusu platia prísne bezpečnostné opatrenia.

 

Viedeň údajne odmietla čínske lietadlo

Čínske lietadlo má vyzdvihnúť zdravotnícke pomôcky ako rúška na tvár, ochranné rukavice či okuliare. Kvôli koronavírusu, ktorý momentálne v Číne zúri, však platia prísne bezpečnostné opatrenia. Na internete sa objavili informácie, že Viedeň údajne lietadlu nepovolila pristátie. Bratislavské letisko však tieto domnienky vyvrátilo. Premiér Peter Pellegrini v stredu  po rokovaní vlády uviedol, že nákladné lietadlo u nás môže pristáť pod podmienkou, že posádka neopustí palubu lietadla. Premiér tiež dodal, že je pre neho najdôležitejšia bezpečnosť Slovákov. Preto nasledovalo rokovanie s hlavným hygienikom rokovať o tom, čo spolu s letiskom dokážu zabezpečiť hladký priebeh naloženia materiálu, aby nedošlo k žiadnemu ohrozeniu.

Na Slovensku pristálo čínske lietadlo! Hrozbou je koronavírus
topky.sk

Prespať by mali na palube

Čínske lietadlo lietadlo Boeing 747-400 dopravcu Suparna Airlines zo Šanghaja pristálo na letisku Milana Rastislava Štefánika krátko po siedmej hodine. V Bratislave by sa malo zdržať niekoľko hodín. Posádka lietadla si mala pôvodne pospať v hoteli kúsok od letiska, ale vedúci hygienik to označil za nebezpečné. Posádka môže ostať oddychovať jedine na palube lietadla. Ministerstvo zdravotníctva tiež rozhodlo, že  používajú zamestnanci letiska budú pri kontakte s posádkou letu používať osobné ochranné pracovné prostriedky. Posádka lietadla môže opustiť jeho priestory iba kvôli nakladaniu nákladu a predletovej kontrole.

Prečítajte si tiež:
Zdarma peniaze na Steam!

 

Slovensko ponúklo pomocnú ruku

Čínske lietadlo si nemá vyzdvihnúť humanitárnu pomoc, ide o obchodný let. Jeho úlohou je získať zdravotnícke pomôcky pre oblasti zasiahnuté koronavírusom. Počet nakazených aj mŕtvych stúpa veľkou rýchlosťou, a preto je pochopiteľné, že aj Slovensko chcelo pomôcť. To však ešte nie je všetko. Vláda tiež odsúhlasila pomoc vo výške 200-tisíc eur ako zvýšený príspevok pre Svetovú zdravotnícku organizáciu. Epidémia koronovírusu spôsobuje veľké škody, preto dá WHO dokopy finančné prostriedky a následne ich bude používať v Číne. Tá  v pondelok oznámila, že nutne potrebuje ochranné zdravotnícke vybavenie. Zdravotnícky personál hlási ich akútny nedostatok a situácia je tam naozaj vážna.

Na Slovensku pristálo čínske lietadlo! Hrozbou je koronavírus
peepl.sk

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/najhorsie-smrtiace-epidemie-v-historii-koronavirus-sa-na-ne-nechyta/

Zdroj: topky.sk  finweb.hnonline.sk  sme.sk pravda.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií