fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dokonalá sloboda? Fotografka nahliadla do života cirkusantskej rodiny žijúcej v karavane

Máte tip? napíšte nám mailom

Francúzsko-talianska fotografka Stephanie Gengotti nafotila sériu Les Pêcheurs de Rêves (Rybári snov). Je to malý rodinný cirkus so sídlom vo Francúzsku, kde Florence a Vincent hrajú rolu zosobášených klaunov Za a Krapotte ako paródiu svojho života a manželstva.

Gengotti hovorí, že skutočný život sa tu mieša s fikciou a viera Florence a Vincenta v ich umenie je silná. Napríklad Florencia a Vincent sa zosobášili pod “klaunským režimom”, aby demonštrovali svoju vieru v postavy, ktoré vytvorili a pokračujú v interpretácii. Cirkus pre nich nie je len práca alebo zábava, ale predstavuje niečo hlbšie – schopnosť snívať.

Inšpirovaná týmto párom sa mladá fotografka nechala ponoriť do ich sveta a vydala sa s nimi na cestu. Vznikla medzi nimi dôvera, vďaka ktorej Stephanie pomocou objektívu dokumentovala pre ňu doposiaľ neznámy svet. Chcela pochopiť, čo skutočne znamená cítiť sa slobodná ako Vincent a Florence. Hľadala slobodu v dnešnom svete, ktorý núti ku konformizmu, a našla ju v tomto odvážnom životnom štýle cirkusantov.

Le Pêcheurs de Rêves je druhou kapitolou dlhodobého projektu Cirkusová láska o rodinnom živote v súčasných potulných cirkusoch.

Prečítajte si tiež:
Youtuber Drahomír Piok: Za veľkého influencera sa nepovažujem! (ROZHOVOR)

Nech sa páči, pozrite si tieto parádne fotky! Aj vás láka kúpiť si karavan, neriešiť zdanlivé zbytočnosti a len tak žiť?

Článok sme našli na LensCulture.com.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií