Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Citáty žien, ktoré pomáhajú tisícom ľudí

Po nejakom čase vám prinášame opäť článok zo série ‘instagramových’ zaujímavostí. Tentokrát ide o článok, v ktorom sa nájde snáď každý, pretože všetci sme si už niečím prešli,  máme za sebou sklamania v láske, medziľudských  vzťahoch, ale aj úsmevné chvíle. Presne tieto skutočné situácie sú zachytené na obrázkoch, ktoré si získali moju pozornosť.

Pokračovanie pod reklamou

Ide totiž o rozhovor s adminkou stránky ‘Úlomky Ženy‘, Katkou. Pod týmto názvom nájdete stránku na instagrame, ale taktiež aj na Facebooku.

17362710_847059165452230_2060419999780056641_n

Na otázku “Ako vznikol nápad založiť takúto stránku?’ mi odpovedala úplne jednoznačne: “Ja osobne píšem už dlho. Spočiatku to boli skôr veci do školy, úvahy, eseje a podobne. No pri nich som si uvedomila, že ma to baví. Mám rada pocit, ktorý vo mne písanie vyvoláva. Je to ako upratovanie vo vlastnej hlave. “

Prvé výtvory si nechávala pre seba. Boli totiž príliš osobné a nebola si istá, či by to bolo pre ostatných “kvalitným čítaním”. Druhým dôvodom ich utajovania bol strach: “…desila ma predstava, že by niekto vedel, čo sa vo mne odohráva.”

Ťažké chvíle, ktoré Katku postihli, v nej však zanechali určitú dávku odvahy. “Uvedomila som si, že sa nemusím hanbiť za to, čo som prežila. Prežívame to totiž všetci. Lenže ľudia o tom nehovoria. Všetci sa snažia vyzerať dokonale a taktiež chcú, aby tak vyzeral aj ich život. Klamú druhých a niekedy aj samých seba…”

Pokračovanie pod reklamou

Jedného pekného dňa si zohnala IT-čkára a v krátkej dobe stránka fungovala.

“Ja vlastne ani neviem, ako sa to celé stalo, no dnes som za to všetko veľmi vďačná :)”

Vďaka určitým nezhodám na portáli, kde spočiatku písala, sa dostala k postu, na akom je dnes. Katka vedie túto stránku s myšlienkou, s akou ju začínala: “Pochopila som, že nie len mne zlomili srdce, nie len mňa zradili. Je to úplne prirodzený kolobeh života, a to mi dalo slobodu. Prestala som svoje rany dookola rozpitvávať a ony sa začali hojiť.  A presne to chcem dosiahnuť písaním… dať ostatným pomocnú ruku a formu opory v tom, že nie sú sami, aj keď sa tak občas naozaj cítia. Že pri nich niekto stojí, aj keď nie fyzicky.”

“Zatiaľ by sme rady rozšírili stránku o recenzie kníh, ktoré nás zaujali, či pomohli. Chceli by sme časom vytvoriť  miesto, kde sa môže každá z čitateliek „ukryť“, keď bude mať ťažšiu chvíľku. Tiež sa k nám v blízkej budúcnosti pridá „muž-redaktor“, ktorý čitateľom, a aj nám osobne, snáď pomôže lepšie pochopiť, čo sa deje na „druhej strane“.”

Pokračovanie na ďalšej strane! 🙂

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií